Продовження строку відрядження: як оформити

2672
Працівник, направлений у відрядження, через незалежні від нього обставини не встигає виконати усі завдання у строк, визначений наказом про відрядження. Інколи під час відрядження виникають ситуації, за яких перелік завдань суттєво збільшується. Що робити у таких випадках?

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю) (п. 1 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59, далі — Інструкція № 59).

Хоча дія Інструкції № 59 поширюється лише на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, наведене в цій Інструкції визначення терміну «відрядження» доцільно застосовувати для підприємств, установ, організацій усіх форм власності (далі — організація), оскільки інших нормативних актів, які б містили відповідне визначення, не існує.

Отже, організація направляє працівника у службове відрядження до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Службове доручення керівник організації формулює у тексті наказу (розпорядження) про відрядження. Цим же наказом (розпорядженням) керівник визначає і строк службового відрядження.

Проте трапляється, що з різних причин працівнику не вдається виконати завдання у строк, визначений наказом (розпорядженням) про відрядження. А бо ж під час відрядження виникають обставини, за яких перелік та/або обсяг завдань відрядження суттєво збільшується і виконати їх у раніше встановлений строк неможливо.

Що робити у таких випадках? Звісно, продовжувати строк відрядження. Яким чином? У той же спосіб, в який цей строк було встановлено: шляхом видання наказу (розпорядження) керівника.

Порядок і строк видання наказу про продовження строку відрядження залежатимуть від конкретних обставин, які обумовили продовження строку.

Приклад: якщо продовження строку відрядження викликано непередбачуваними обставинами, що виникли за місцем відрядження, працівник може у телефонному режимі погодити з керівником строк продовження відрядження. Повернувшись до основного місця роботи, працівник може написати доповідну записку, в якій буде викладено обставини, що викликали необхідність продовження відрядження, та обґрунтовано новий строк відрядження. Доповідна записка слугуватиме підставою для видання наказу (розпорядження) керівника про продовження строку відрядження.

Якщо строк відрядження продовжується за рішенням керівника організації під час перебування працівника у відрядженні, після видання наказу (розпорядження) про продовження строку відрядження працівника слід про це повідомити, наприклад, телеграмою.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!