Право на допомогу по догляду за дитиною у разі працевлаштування за договором підряду

537
Чи може жінка працевлаштуватися за договором підряду під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XI допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного із 1 липня 2014 року об’єднано в допомогу при народженні дитини, яку призначають в єдиному розмірі.

Проте допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мають особи, яким призначено допомогу при народженні першої дитини (народженої до 30.06.2014), що виплачується 24 місяці. На наступні 12 місяців призначатиметься допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн.

Якщо отримувач допомоги вирішив працевлаштуватися або вийти на попереднє місце роботи, допомога у розмірі 130 грн. припиняється (абз. 9 п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751; далі — Порядок № 1751).

Але серед умов припинення такої виплати не зазначено, що при укладенні договору підряду під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінку позбавлено права на отримання допомоги при народженні дитини чи допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн. Тому жінка може працювати за договором підряду, будучи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.


До відома!
Умови припинення виплати допомоги при народженні дитини (абз. 16 п. 13 Порядку № 1751):

•          позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

•          відмова отримувача допомоги від виховання дитини;

•          нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

•          відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

•          тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

•          припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

•          перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

•          усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

•          смерть дитини;

•          смерть отримувача допомоги;

•          виникнення інших обставин.




Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль