Післяпологова відпустка жінці, яка не перебувала на медобліку: чи надавати

741
Під час вагітності жінка не перебувала на медичному обліку. Чи може вона отримати відпуску у зв’язку з пологами тривалість 56 к. д. після народження дитини? Хто в такому випадку видаватиме їй листок непрацездатності? Розібратися з цією непростою ситуацією — допомагає Віталій ПУЗЬКО, заступник начальника юридичного відділу Виконавчої дирекції Київського міського відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Одним із видів матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є допомога по вагітності та пологах (п. 2 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 1 ст. 25 Закону № 1105).

Така допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 к. д. до пологів і 56 к. д. (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70 к. д.) після. Жінкам, які належать до 1-4 категорій осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 к. д. зазначеної відпустки (90 к. д. — до пологів та 90 к. д. — після пологів).

Розмір зазначеної допомоги обчислюють сумарно. Її надають застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видають за місцем спостереження за вагітною з 30-ти тижнів вагітності воднораз на 126 к. д. (п. 6.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої Наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

Якщо вагітна не перебувала на обліку в жіночій консультації до дня пологів, листок непрацездатності видається:

  • з дня пологів;
  • на період тривалості післяпологової відпустки;
  • в порядку, передбаченому пунктами 6.1, 6.2, 6.3 Інструкції № 455;
  • лікувально-профілактичним закладом, де відбулися пологи (п. 6.4 Інструкції № 455).

А згідно зі статтею 17 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 56 к. д. (70 к. д. — у разі народження двох і більше дітей, ускладнених пологів), починаючи з дня пологів.

Отже, якщо працівниця не спостерігалася під час вагітності до дня пологів, їй попри це має бути виданий листок непрацездатності (з дня пологів, на період післяпологової відпустки, на підставі медичного висновку, виданого лікувально-профілактичним закладом, де відбулися пологи), а також надана оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 56 к. д. (або 70 к. д. у разі народження двох і більше дітей або ускладнених пологів).



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!