Скорочення перерви на прохання працівника: чи дозволено?

4470
Працівник вимагає скорочення тривалості перерви, аргументуючи це певними сімейними обставинами. Чи правомірні його вимоги? Чи можна взагалі скорочувати тривалість обідньої перерви?

Зменшити тривалість перерви можна, але при цьому слід врахувати певні чинники. Працівник не має права вимагати від роботодавця скорочення тривалості перерви або перенесення її у часі. Проте, працівник може звернутися до роботодавця з проханням щодо встановлення для нього індивідуального графіка роботи.

Працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин (ст. 66 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Статтею 66 КЗпП визначено лише максимальну тривалість перерви — дві години. А мінімальну тривалість обідньої перерви КЗпП не передбачає.

При визначенні тривалості обідньої перерви, яка буде встановлюватися на підприємстві, в установі, організації (далі — організація), роботодавець насамперед ураховує інтереси виробництва, а саме: технологічні та організаційні процеси, розклад роботи організації та її окремих структурних підрозділів, напрямки та інтенсивність внутрішніх і зовнішніх інформаційних потоків. Безумовно, при цьому слід пам’ятати, що найголовнішим «інтересом» виробництва є працівник — рушій та виконавець усіх процесів, і визначаючи тривалість перерви, cлід виходити з фізіологічних можливостей людського організму до відновлення здатності працювати у тих чи інших умовах.

Режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку в організаціях визначають роботодавець і первинна профспілкова організація (далі — профспілкова організація), а у разі відсутності профспілкової організації — представники, вільно обрані на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів. Домовленості сторін соціального діалогу закріплюють у колективному договорі (відповідно до частини другої ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ (далі — Закон про колективні договори) та частини другої ст. 13 КЗпП).

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників організації незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов’язковими як для роботодавця, так і для працівників організації (частина перша ст. 9 Закону про колективні договори; ст. 18 КЗпП ).

Частина друга статті 66 КЗпП визначає, що час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР). Згідно зі статтею 139 КЗпП працівники зобов’язані дотримуватись трудової дисципліни.

Отже, кожний працівник організації зобов’язаний виконувати умови колективного договору щодо тривалості перерви та норми ПВТР щодо часу початку/закінчення перерви і не має права вимагати від роботодавця скорочення перерви та перенесення її у часі. Проте, працівник може звернутися до роботодавця з проханням щодо встановлення для нього індивідуального графіка роботи.



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!