Чорнобильські пільги надали тим, хто постраждав від ядерних аварій

26 травня 2016 356
Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ тепер поширюватиметься не тільки на «чорнобильців», а й на тих, хто брав участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, та їхні сім’ї

22.05.2016 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї» від 21.04.2016 № 1339-VIII. Оскільки останнім часом пільги для багатьох категорій «чорнобильців» скасовано, влада вирішила відновити баланс та повернути довіру громадян.

Власне, тепер Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ поширюватиметься ще на дві категорії громадян, які:

  • брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;
  • постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Такі громадяни матимуть пільги І, ІІ, ІІІ категорій «чорнобильців». Деякі пільги надаватимуть дружинам/чоловікам, якщо вони не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов’язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт.

За даними, що мали місце станом на 01.07.2015, загальна кількість осіб, на яких поширюватимуться пільги та компенсації, — 4186 осіб, з них:

  • дружин (чоловіків) померлих громадян — 855 осіб;
  • І категорії (інваліди) — 708 осіб;
  • учасників ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї:

          - ІІ категорії — 1667 осіб;

          - ІІІ категорії — 956 осіб.

Підготувала
Ольга Янчіцька,
головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор МЦФЕР: Кадри



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!