Середній заробіток мобілізованому працівнику: чи виплачувати у разі загибелі

23 червня 2016 384
За працівником, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток до дня оголошення судом його померлим

Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 № 494/13/84-16 нагадало, що закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII).

Військова служба закінчується у разі звільнення військовослужбовця з військової служби в запас або у відставку, загибелі (смерті), визнання судом безвісно відсутнім або оголошення померлим (п. 7 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153).

Разом з тим, за працівниками, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації та загинули під час проходження військової служби, зберігається місце роботи, посада і виплачується середній заробіток до дня оголошення судом їх померлими (ч. 5 ст. 119 КЗпП).

Тобто роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи, посаду і виплачувати середній заробіток працівникові, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, до дня оголошення судом його померлим.

Щодо стягнення надмірно виплачених сум, то заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, виплачені юридичною особою за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача, поверненню не підлягають (ст. 1215 Цивільного кодексу України).

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Детальніше про пільги працівників, призваних на військову службу, — в експертних статтях:

Працівник уклав 6-місячний контракт на військову службу: чи зберігати посаду і середній заробіток
(«Кадровик-01» № 04/2016)

Гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок у 2014-2016 роках
(«Кадровик-01» № 02/2016)

Працівника призивають на строкову військову службу не під час мобілізації: звільняємо чи увільняємо?
Кадровик-01» № 11/2015)

Призов на строкову військову службу під час мобілізації: звільняти чи ні
Кадровик-01» № 04/2015)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!