Демобілізованих працівників у вересні 2016 року призивають на військові навчальні збори

5 вересня 2016 2229
У вересні 2016 року до участі у військових зборах буде залучено понад вісім тисяч військовослужбовців оперативного резерву

У квітні 2015 року Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон про військову службу) було доповнено статтею 26-2. Відтоді військовослужбовці:

  • звільнені із строкової військової служби;
  • військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають установленим вимогам проходження служби у військовому резерві під час особливого періоду в обов’язковому порядку зараховуються на службу у військовому оперативному резерві першої черги.

За інформацією Міноборони, в Україні близько 85 тисяч таких військовозобов’язаних. Більшість становлять ті, хто відслужив один рік за призовом у зв’язку із мобілізацією, брали участь в АТО, і тепер їх запрошують на військові збори для підтримання рівня фахової підготовки та підвищення бойового вишколу.

Збори пройдуть в два етапи:

  • перший — 3-15 вересня;
  • другий — 12-24 вересня.

Буде задіяно понад вісім тисяч військовозобов’язаних оперативного резерву першої черги, 10% з яких — офіцери.

Тож, роботодавці мають бути готові до того, що працівників, які нещодавно проходили військову службу, доведеться знову увільняти від роботи. Спочатку увільняти від роботи у зв’язку із викликом до військового комісаріату для проходження медичного огляду, а потім — у зв’язку з призовом на навчальні збори.

Навчальні збори резервістів проводяться з метою перевірки готовності військових частин у разі необхідності доукомплектувати бойові підрозділи військовозобов’язаними зі складу оперативного резерву першої черги, а також для відновлення практичних навичок і вмінь резервістів за їхніми військово-обліковими спеціальностями та участі резервістів у бригадних навчаннях із бойовою стрільбою.

Після завершення особливого періоду громадяни, які проходили службу у військовому оперативному резерві першої черги, мають право в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві на умовах, визначених Законом про військову службу (ч. 3 ст. 26-2).


Докладна консультація про увільнення працівника від роботи у вересні 2016 року у зв’язку з призовом на військові збори — у е-журналі «Кадровик-01» № 9/2016. Звісно, зі зразками усіх необхідних документів. Упевнені, що Ви вже маєте доступ до е-журналу, відтак зможете отримати відповіді на всі запитання щодо відсутності працівника, який проходить військові збори.


Юлія Видиборець,
головний експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ОНЛАЙН-ТЕСТ

Онлайн-тест від журналу «Кадровик-01»

В е-журналі «Кадровик-01» ви зможете перевірити свої знання з трудового законодавства та кадрового діловодства у режимі онлайн

Випробуйте себе!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах