Мінсоцполітики уточнило, коли не потрібно повідомляти ДФС про прийнятих працівників

8 вересня 2016 1730
Працівника поновлено на роботі за рішенням суду? Власник виконує функції з управління підприємством? Фізична особа працює на громадських засадах? Стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування? Працівник приступив до роботи після закінчення відпустки для догляду за дитиною? ДФС про ці події не повідомляємо

Мінсоцполітики в листі від 08.08.2016 № 1102/13/84-16 нагадало, що норма частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413) поширюється виключно на трудові відносини, тобто коли з працівником укладають трудовий договір. Відтак у випадках, коли власник виконує функції з управління підприємством чи фізична особа працює на громадських засадах, чи стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом договору цивільно-правового характеру, тобто без укладення трудового договору, — подавати повідомлення ДФС та її територіальним органам не потрібно.

Поновлення на попередній роботі відбувається з дати звільнення працівника, яка відповідно до цього рішення визнається недійсною, і час вимушеного прогулу оплачується та зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Тому подавати повідомлення до територіальних органів ДФС і в цьому випадку не потрібно.

Оскільки під час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 181 КЗпП) та відпустці без збереження заробітної плати (ч. 3 та 6 ст. 179 КЗпП) дія трудового договору з працівником не припиняється, то ДФС не повідомляємо про вихід на роботу цього працівника.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Відповіді на найактуальніші запитання щодо порядку повідомлення ДФС про прийнятих працівників — в ексклюзивних консультаціях

Визначаємо строк зберігання повідомлень ДФС про прийняття на роботу
(«Кадровик-01», № 01/2016)

Строковий договір трансформується в безстроковий: чи повідомляти ДФС
(«Кадровик-01», № 10/2015)

Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01», № 8/2015)

Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01», № 7/2015)

Не повідомили ДФС: чим загрожує і чи можна виправити порушення
(«Кадровик-01», № 8/2016)

Працівниця виходить на роботу після закінчення «декретної» відпустки: чи повідомляти ДФС
(«Кадровик-01», № 11/2015)



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах