Чи повинен роботодавець вручати повістки, якщо в населеному пункті є військовий комісаріат

27 жовтня 2016 2312
Через неоднозначність певних норм Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» підприємства часто-густо ухиляються від сповіщення працівників про виклик до військкомату. Нова редакція статті 38 Закону усуває усі спірні тлумачення, а нову редакцію Закону Парламент ухвалив у першому читанні.

18 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон, за яким вносяться зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (законопроект № 2985).

Нині поточна редакція статті 38 Закону про військовий обов’язок передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів.

Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Хоча ця норма статті 38 є спеціальною, а загальний порядок і обов’язок із оповіщення працівників про виклик до військового комісаріату чітко визначено для всіх без винятків роботодавців Інструкцією з організації ведення військового обліку, затвердженою наказом Міноборони України від 15.12.2010 № 660 (далі — Інструкція № 660), саме до статті 38 апелюють керівники підприємств, відмовляючись вручати повістки.


Більше про це — у роз’ясненні «Хто повинен і чи повинен вручати повістки»


За новою редакцією Закону керівників підприємств незалежно від підпорядкування і форм власності зобов’яжуть на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти військові комісаріати про прийняття на роботу та звільнення з роботи призовників і військовозобов’язаних.

Команда експертів журналу «Кадровик-0Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!