Оплата праці посадової особи місцевого самоврядування — старости

1 листопада 2016 14041
Посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад визначають на рівні посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів

Мінсоцполітики у листі від 07.10.2016 № 1381/13/84-16 нагадало, що у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за винятком адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради (ст. 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає орган місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці, встановлені для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Посадові оклади старост залежно від чисельності міста, села, селища (на рівні заступника міського, сільського, селищного голови з питань діяльності виконавчих органів) визначені додатками 50 та 54 Постанови № 268.

Утім, постановою КМУ «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 24.06.2016 № 386 унесено зміну до пункту 1 Постанови № 268, яка набрала чинності 12.07.2016. Нею встановлено, що умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад визначаються відповідним органом місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та схеми посадових окладів згідно з Додатками 50 і 51 Постанови № 268.

Отже, після 12.07.2016 посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад (сіл, селищ, міст) визначають відповідно до додатка 50 до Постанови № 268.

Умовами оплати праці для зазначених працівників передбачено виплату надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Ураховуючи наведене, умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад, в т. ч. і надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, мають визначатись за умовами оплати праці та схем посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів, департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад.

Що стосується додатка 54 до Постанови № 268, то, на думку Мінсоцполітики, норми цього додатка можуть бути застосовані лише у випадку наявності посади старости у сільській, селищній раді, не об’єднаної в територіальну громаду.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!