Різницю між «чорнобильськими» щорічними відпустками і щорічними оплатять із бюджету лише за відпустки, зароблені до 2015 року

3 листопада 2016 666
Порядок використання коштів для виплат громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС (у т. ч. працівникам), змінено у зв’язку зі скасуванням зони посиленого радіологічного контролю. Упорядковано правила виплати допомоги у разі зміни категорії, групи інвалідності, зареєстрованого місця проживання (перебування) або місця роботи постраждалої особи

Постановою КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 і від 14 травня 2015 р. № 285» від 26.10.2016 № 759 унесено низку змін до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — Порядок № 936).

Порядок № 936 приведено у відповідність до Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», з якого з 01.01.2015 виключено зону посиленого радіологічного контролю. Органи праці та соціального захисту оплачують різницю між тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до статті 47 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796), та тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) або інших законів громадянам, які працюють (перебувають у відрядженні) на території зон радіоактивного забруднення, категорії яких визначено Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Наприклад, 44-24=20 (к. д.) або 37-24=13 (к. д.). У першому випадку — 20, у другому — 13 к. д. відпустки оплачують із держбюджету.

Працівникам, які працювали (перебували у відрядженні) на території, яка належала до зони посиленого радіоекологічного контролю, різниця між тривалістю невикористаної щорічної відпустки відповідно до статті 47 Закону № 796 та тривалістю щорічної відпустки, встановленої Законом про відпустки або іншими законами, оплачується до 01.01.2015. Наприклад, 30-24=6 (к. д.). Тобто 6 к. д. щорічної відпустки, яку працівник заробив до 01.01.2015, оплатять із держбюджету. Тому за робочий рік, на який припадає 01.01.2015, ми рекомендували надавати працівникам, які працювали у зоні посиленого радіологічного контролю, щорічну відпустку пропорційно: до 01.01.2015 — виходячи з тривалості 30 к. д., а після цієї дати — виходячи з тривалості 24 к. д.

Також у разі зміни зареєстрованого місця проживання (перебування) або місця роботи постраждала особа для отримання виплати за новим місцем проживання (перебування) або місцем роботи не пізніше ніж через три місяці має подати заяву та довідку про отримані виплати (нарахування) за попереднім місцем проживання (перебування).


Від редакції!

Надання щорічної відпустки працівникам у зоні посиленого радіологічного контролю у 2015 році
«Кадровик-01» № 3/2015


Ірина Житкова,
головред
MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!