Відкликання працівника з відпустки без збереження заробітної плати

9 листопада 2016 985
Законодавством передбачено можливість відкликання працівника лише зі щорічної відпустки і за певних обставин

Мінсоцполітики в листі від 17.10.2016 № 576/13/116-16 нагадало, що Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено відкликання працівника лише із щорічної відпустки.

Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини 1 статті 12 Закону про відпустки та в інших випадках, передбачених законодавством (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки). У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Відкликання працівника, навіть за його згодою, з інших видів відпусток, у т. ч. і відпустки без збереження заробітної плати, законодавством не передбачено.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Відповіді на найактуальніші запитання, що стосуються відкликання працівника з відпустки, — в ексклюзивній консультації журналу «Кадровик-01»

Відкликання з відпустки
(«Кадровик-01», № 08/2016)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Особова справа. Від оформлення до передання в архів

В е-журналі «Кадровик-01» з’явилася перша книжка для передплатників електронного і друкованого журналу «Кадровик-01»: «Особова справа. Від оформлення до передання в архів»

Читати книгу


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах