Мінсоцполітики вкотре наголошує: роботодавець зобов’язаний надати відпустку за роботу на комп’ютері

14 листопада 2016 3187
А от надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день має вирішуватися колективним договором

Мінсоцполітики в листі від 21.09.2016 № 1344/13/84-16 нагадало, що окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Списки № 1290).

Для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т. ч. персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (поз. 58 розд. XXII Списків № 1290).

Ця позиція Списку № 1290 поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щодо надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, то Мінсоцполітики зауважує, що це питання вирішується колективним договором. Законодавством не передбачено одночасне надання додаткових відпусток за особливий характер праці та за ненормований робочий день.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Особова справа. Від оформлення до передання в архів

В е-журналі «Кадровик-01» з’явилася перша книжка для передплатників електронного і друкованого журналу «Кадровик-01»: «Особова справа. Від оформлення до передання в архів»

Читати книгу


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах