Особливий період та кризова ситуація у контексті статті 119 КЗпП: коментує Генштаб ЗСУ

15 листопада 2016 1100
Законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії працівникам, які проходять військову службу під час особливого періоду. Тож, час від часу роботодавці задаються питанням: а чи наявний в країні особливий період і доколи потрібно зберігати пільги працівникам, які виконують військовий обов’язок

Із появою судової практики, яка констатувала, що особливий період в країні закінчився одночасно зі збігом строку проведення часткової мобілізації у 2015 році, роботодавці почали задаватися питанням щодо обов’язковості збереження посад та середнього заробітку за працівниками, які проходять військову службу. Особливо гостро питання постало після того, як з 01.01.2016 роботодавці були позбавлені можливості компенсувати виплачений працівникам-військовослужбовцям середній заробіток за рахунок державного бюджету.

Керуючись бажанням убезпечити підприємства та їх посадових осіб від штрафних санкцій за недотримання гарантій працівникам, які проходять військову службу в особливий період, експерти журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри» ще влітку 2016 року грунтовно опрацювали це питання і прийшли до висновку, що особливий період в країні триває і визначити дати його закінчення наразі неможливо.

Нещодавно нашу позицію підтримали і фахівці Державної служби України з питань праці. І, нарешті, аналогічну позицію висловили відділ правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України (лист від 20.10.2016 № 316/1/906) та Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних сил України (лист від 18.10.2016 № 322/2/6917).

Отже, наявність в країни кризової ситуації та особливого періоду беззаперечні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Особова справа. Від оформлення до передання в архів

В е-журналі «Кадровик-01» з’явилася перша книжка для передплатників електронного і друкованого журналу «Кадровик-01»: «Особова справа. Від оформлення до передання в архів»

Читати книгу


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах