Визначено типові завдання та обов’язки за новими лікарськими професіями

25 листопада 2016 317
Затверджено кваліфікаційні характеристики для нових професій у сфері охорони здоров’я: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевт, фізичний терапевт

Зміною № 5 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328) уведено нові професійні назви робіт у сфері охорони здоров’я, зокрема:

  • Ерготеравт
  • Фізичний терапевт
  • Лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

МОЗ зреагував оперативно, і вже на початку листопада затвердив кваліфікаційні характеристики за новими лікарськими професіями.

Відповідні доповнення внесено Наказом МОЗ від 07.11.2016 № 1171 (далі — Наказ № 1171) до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).

Так, лікар фізичної та реабілітаційної медицини повинен мати повну вищу освіту (магістр) в галузі освіти «Охорона здоров’я», спеціальності «Медицина», а також спеціалізацію за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» (магістерський рівень освіти) або диплом магістра за спеціалізацією «Фізична та реабілітаційна медицина». Вимог до стажу роботи — немає.

А от лікар фізичної та реабілітаційної медицини другої категорії, окрім посвідчення про присвоєння (підтвердження) другої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності, повинен мати 5 років стажу за фахом.

Відповідно, ерготерапевту необхідно мати диплом про вищу освіту за спеціалізацією «Ерготерапія», а фізичному терапевту — «Фізична терапія» (або сертифікати за еквівалентністю). Щодо вимог до стажу роботи, то ерготерапевту (фізичному терапевту) для присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії достатньо мати 3 роки стажу роботи за фахом.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Особова справа. Від оформлення до передання в архів

В е-журналі «Кадровик-01» з’явилася перша книжка для передплатників електронного і друкованого журналу «Кадровик-01»: «Особова справа. Від оформлення до передання в архів»

Читати книгу


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах