Військова служба за призовом осіб офіцерського складу і нова категорія працівників, за якими зберігатимемо заробіток і робоче місце

10 січня 2017 2051
Нові зміни до статті 119 КЗпП: гарантії щодо збереження робочого місця, посади та середнього заробітку поширено на працівників, призваних на військову службу осіб офіцерського складу

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» від 06.12.2016 № 1769-VIII (далі — Закон № 1769) частину 3 статті 119 в черговий раз викладено в новій редакції, якою, зокрема, гарантії щодо збереження робочого місця, посади та середнього заробітку поширено на працівників, призваних на військову службу осіб офіцерського складу.

До речі, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко зауважив, що головним пріоритетом кадрової політики Збройних Сил України 2017 року має стати продовження процесу професіоналізації війська за рахунок якісного комплектування штатних офіцерських посад. Зокрема, В. Муженко наголосив на необхідності систематизувати дані про офіцерів запасу, здатних проходити військову службу. Зокрема, це стосується людей, які не служили, але мають вищу освіту та отримали військові звання офіцерів запасу. Щорічно такі офіцерські звання отримують 9-10 тисяч осіб.

Як повідомив заступник начальника Головного управління персоналом Генерального штабу ЗСУ полковник Марк Андрусяк, в 2017 році планується призвати на військову службу близько 4000 осіб, які закінчили військові кафедри, але не служили в ЗСУ.

Окрім того, Законом № 1769 надано можливість військовослужбовцям-контрактникам звільнитись з військової служби. Це, зокрема, стосується військовослужбовців:

  • які уклали контракти до закінчення особливого періоду та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом;
  • які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження.

Утім, звільнення таких військовослужбовців з військової служби здійснюватиметься (за бажанням військовослужбовця) у строки та в обсягах, визначених центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, не пізніше одного року з дня набрання чинності Законом № 1769.

Закон № 1769 набрав чинності 07.01.2017.

Ольга Савченко

експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!