Чи можна первинні бухгалтерські документи оформити російською мовою?

4 січня 2016 292
Державна фіскальна служба України в листі від 25.12.2015 № 27700/6/99-95-42-03-15 наголосила, що усі первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою

Державна фіскальна служба України в листі від 25.12.2015 № 27700/6/99-95-42-03-15 наголосила, що усі первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою.

ДФС нагадала, що згідно з частинами першою та другою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV для бухгалтерського обліку господарських операцій підставою є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Відповідно до статті 10 Конституції України українська мова визнана державною.

Статтею 1 Закону України «Про засади державної мовної політики» від 03.07.2012 № 5029-VI (далі — Закон № 5029) передбачено, що державна мова — закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах і організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, в сферах зв’язку та інформатики, тощо.

Разом з тим частиною другою статті 18 Закону № 5029 встановлено вільне використання державної мови, регіональної мови або мови меншин, інших мов в економічній і соціальній діяльності об’єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб.

Регіональна мова або мова меншини (мови) використовується на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються Законом № 5029 (ч. 6 ст. 7 Закону № 5029).

Відповідно до пункту 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, усі первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою. Поряд з українською мовою може застосовуватися інша мова у порядку, визначеному Законом № 5029.

Документи, що є підставою для записів у бухгалтерському обліку і складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад на зазначену мову.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

 



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!