Прийнято новий Закон України «Про державну службу»

11 грудня 2015 928
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державну службу» (законопроект № 2490)

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державну службу» (законопроект № 2490).

Законом визначаються принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.

Встановлюються 3 категорії та 9 рангів посад державної служби:

  • категорія «А» (1, 2, 3 ранг) — вищий корпус державної служби;
  • категорія «Б» (3, 4, 5, 6 ранг) — керівники структурних підрозділів органів державної влади;
  • категорія «С» (6, 7, 8, 9 ранг) — інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б».

Кількість посад категорій «А» і «Б» в державному органі становитиме не більше третини його штатної чисельності.

Державний службовець, що займатиме посаду категорії «А», повинен буде зупинити членство в політичній партії, а також йому буде заборонено суміщати державну службу з виконанням повноважень депутата місцевої ради.

Прийняття на державну службу, а також просування по службі здійснюватиметься за результатами конкурсного відбору. Прийняття громадян України на посади державної служби без проведення конкурсу заборонятиметься, крім випадків, передбачених Законом.

Керівники органів виконавчої влади щорічно повинні будуть публічно звітуватися про підсумки діяльності відповідного державного органу за участю представників громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей та засобів масової інформації.

Встановлюється новий підхід до оплати праці державних службовців. Так, посади державної служби з метою встановлення розмірів посадових окладів поділяються на 9 груп оплати праці. Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Мінімальний розмір посадового окладу групи 1 в державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, становить не більше семи мінімальних розмірів посадового окладу групи 9 в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Окрім того, передбачені надбавки за вислугу років, за ранг державного службовця, виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця або за вакантною посадою державної служби, премії.

Основна щорічна відпустка державного службовця становитиме, як і зараз, 30 календарних днів. Однак за кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надаватиметься один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Також Законом визначаються порядок заохочень, види та порядок накладення дисциплінарних стягнень на державних службовців.

Закон ухвалено з пропозиціями, оголошеними під час обговорення. Планується, що він набере чинності 01.05.2016 окрім, зокрема, положення про поступове підвищення рівня оплати праці державних службовців, яке відтерміновується в часі до 01.01.2017.

 

Новації Закону «Про державну службу»

Закон вводить:

  • конкурси на всі посади державної служби. Тепер державним службовцем можна стати лише через конкурс;
  • розділення політичних посад і посад державної служби;
  • перелік причин для звільнення державних службовців і заборона для вищої категорії чиновників бути членами політичних партій;
  • збільшення зарплати і зменшення частки премій і доплат у структурі оплати праці державного службовця;
  • введення трьох категорій посад, замість існуючих семи;
  • посади держсекретарів в міністерствах. 

Євросоюз пообіцяв Україні фінансову підтримку для впровадження реформи державної служби.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ОНЛАЙН-ТЕСТ

Онлайн-тест від журналу «Кадровик-01»

В е-журналі «Кадровик-01» ви зможете перевірити свої знання з трудового законодавства та кадрового діловодства у режимі онлайн

Випробуйте себе!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах