• Головна сторінка
 • » Новини
 • » Відпустка за власний рахунок ураховується для надбавки за вислугу років працівникам установ соцзахисту

Відпустка за власний рахунок ураховується для надбавки за вислугу років працівникам установ соцзахисту

5 квітня 2016 54
Мінсоцполітики роз’яснює, що період перебування працівника установи соціального захисту у відпустці без збереження заробітної плати враховується до стажу роботи, який дає право на виплату надбавки за вислугу років

Мінсоцполітики роз’яснює, що період перебування працівника установи соціального захисту у відпустці без збереження заробітної плати враховується до стажу роботи, який дає право на виплату надбавки за вислугу років.

Міністерство соціальної політики України в листі від 10.03.2016 № 247/13/84-16 нагадало, що надбавка за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення виплачується з 01.09.2011 в Порядку, затвердженому наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 № 239 (далі — Порядок № 239).

Надбавка установлюється працівникам залежно від стажу роботи в таких розмірах:

 • понад 3 роки — 10% до посадового окладу;
 • понад 10 років — 20% до посадового окладу;
 • понад 20 років — 30% до посадового окладу.

Перелік посад працівників установ соціального захисту, які мають право на встановлення надбавки за вислугу років, визначено пунктом 3 Порядку № 239, а саме:

 • керівники установ соціального захисту населення та їх заступники з основного виду діяльності;
 • керівники структурних підрозділів та їх заступники із соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної, медичної, трудової, професійної реабілітації, надання соціальних (соціально-медичних) послуг (допомоги), соціального обслуговування, медичного супроводу, спостереження, забезпечення стаціонарного проживання тощо, крім тих, що мають право на виплату надбавки (доплати) за стаж роботи (вислугу років) на інших підставах;
 • інструктори з трудової адаптації;
 • методисти з професійної реабілітації;
 • організатори культурно-дозвіллєвої діяльності;
 • фахівці із соціальної роботи (із соціальної допомоги вдома, з фізичної реабілітації)
 • соціальні працівники.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 239 до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається час роботи у державних та комунальних установах, закладах та організаціях, незалежно від підпорядкування, на посадах, визначених у пункті 3 Порядку № 239, за умови, що оплата праці таких працівників здійснюється відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення.

Також до стажу роботи, який дає право на виплату надбавки за вислугу років, включається, зокрема, час:

 • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку, або, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною 16-річного віку;
 • коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (у тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

За час перебування у відпустці відповідно до статей 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) трудові відносини з працівником не розриваються, що підтверджується відповідними записами в трудовій книжці.

Згідно з Порядком № 239 документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи.

Отже, Мінсоцполітики зауважило, що період знаходження працівника у відпустці без збереження заробітної плати на підставі статей 25 та 26 Закону про відпустки враховується для обчислення стажу роботи, який дає право на виплату надбавки за вислугу років.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

 

Від редакції

У пригоді Вам неодмінно стане і публікація журналу «Кадровик-01», зокрема:

Стаж: трудовий, безперервний, загальний, страховий

(«Кадровик-01», № 02/2014)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


 • Ми в соцмережах