• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Організація може стягнути з працівника у порядку регресу моральну шкоду, виплачену постраждалому, у повному розмірі шкоди

Організація може стягнути з працівника у порядку регресу моральну шкоду, виплачену постраждалому, у повному розмірі шкоди

10 листопада 2014 155
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у рішенні «Про стягнення шкоди» від 15.10.2014 № 6-29015св14 визначив, що у випадках заподіяння працівником моральної шкоди, яка була компенсована потерпілому організацією, шкода у повному розмірі відшкодовується організації працівником, якщо його дії мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у рішенні «Про стягнення шкоди» від 15.10.2014 № 6-29015св14 визначив, що у випадках заподіяння працівником моральної шкоди, яка була компенсована потерпілому організацією, шкода у повному розмірі відшкодовується організації працівником, якщо його дії мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Працівником, що обіймав посаду інженера з налагоджувань та випробувань організації, було порушено правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого постраждала інша особа (далі — Потерпілий). Потерпілий звернувся до суду із цивільним позовом щодо відшкодування моральної шкоди у розмірі 164 100 грн., завданої у зв’язку із ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Організацією шкоду Потерпілому було відшкодовано в повному обсязі.

Вироком районного суду, який набрав законної сили, інженера з налагоджувань та випробувань організації (далі — Працівник) було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України, і організація звернулася до суду з позовом до Працівника, в якому просила стягнути з нього в порядку регресу 164 100 грн. моральної шкоди, відшкодованої організацією Потерпілому.

Позов організації до Працівника про стягнення майнової шкоди задоволено у повному обсязі з огляду на таке.

Юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків (ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Згідно з частиною 1 статті 1191 ЦК особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Пунктом 3 частини 1 статті 134 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, якщо шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Враховуючи викладене, організація має право на відшкодування Працівником, дії якого кваліфіковані як злочин, моральної шкоди, компенсованої організацією Потерпілому, у повному розмірі шкоди.

До відома:

Статтею 1193 ЦК передбачено можливість зменшення розміру шкоди з урахуванням вини потерпілого та матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди. Разом з тим відповідно до частини 4 статті 1193 ЦК суд не може зменшити розмір відшкодування шкоди, яку завдано вчиненням злочину. Тому організація у розглянутому судовому рішенні має право на відшкодування моральної шкоди у порядку регресу у повному розмірі.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!