Повідомлення ДФС про перехід з сумісництва на основне місце роботи

2651

Запитання

Чи треба подавати до ДФС повідомлення про прийняття працівника, який був зовнішнім сумісником, а тепер переоформлюється на основне місце роботи?

Відповідь

Обов’язково. Адже відтак робота здійснюватиметься за новим трудовим договором. Відповідно, дата прийняття на роботу і наказ будуть іншими.

Трудове законодавство не передбачає можливості трансформувати трудовий договір про роботу за сумісництвом в трудовий договір за основним місцем роботи шляхом переведення.

Види переведення визначено статтею 32 КЗпП. Перевести з сумісництва на основне місце роботи працівника не можна (так само, як і з основного місця роботи — в сумісники). Процедура «із сумісництва — на основне місце роботи» реалізується в умовах чинного КЗпП виключно шляхом звільнення з роботи за сумісництвом (приміром, за угодою сторін) і прийняття працівника — вже на основне місце роботи.

Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначаємо за постановою Уряду від 17.06.2015 № 413.

У формі повідомлення, затвердженій Порядком № 413, вказуються дата і номер наказу про прийняття на роботу. Отже, оскільки про прийняття на основне місце роботи працівника, який був сумісником, видається наказ, то і повідомлення до ДФС подавати потрібно.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ОНЛАЙН-ТЕСТ

Онлайн-тест від журналу «Кадровик-01»

В е-журналі «Кадровик-01» ви зможете перевірити свої знання з трудового законодавства та кадрового діловодства у режимі онлайн

Випробуйте себе!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах