Чи матиме юридичну силу наказ про повну матеріальну відповідальність

2516

Запитання

Керівник доручив підготувати на працівника наказ про повну матеріальну відповідальність. Однак жодних зразків такого наказу в доступних ресурсах не знаходимо. Як скласти наказ про матеріальну відповідальність і хто має погоджувати його?

Відповідь

Відповідає Ольга Савченко, експерт MCFR: Кадри

Притягнути на підставі наказу до матеріальної відповідальності за заподіяну підприємству шкоду ви не зможете. Покладення матеріальної відповідальності реалізується іншим шляхом.

Гарантії при покладенні на працівників матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації (далі — підприємство), визначено Главою ІX Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Так, при виконанні трудових обов’язків працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної підприємству з їх вини, якщо відповідно до законодавства на працівника покладено повну матеріальну відповідальність (п.1 ст. 134 КЗпП).

Згідно з КЗпП покладання повної матеріальної відповідальності реалізовується шляхом письмового договору про повну матеріальну відповідальність (ст. 135-1 КЗпП).

Письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством з працівниками, які досягли 18-річного віку, обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо зв’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 135-1 КЗпП).

За часів незалежної України такого переліку розроблено не було. Тож і досі користуємося нормативним актом СРСР — Переліком посад і робіт, які заміщаються або виконуються робітниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для збереження, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, а також типовим договором про повну індивідуальну матеріальну відповідальність працівника, затвердженими постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з праці та соціальних питань і Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Перелік № 447/24).

Жодних вимог щодо видання наказу, яким може бути покладено матеріальну відповідальність на працівника, КЗпП чи інші нормативні акти не передбачають. А тому в разі необхідності притягнення працівника до матеріальної відповідальності за заподіяну підприємству шкоду означений наказ юридичної сили не матиме та може бути скасований як такий, що не відповідає законодавству.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль