Невідкладна робота у вихідний день: чи вважатиметься надурочною

202

Запитання-відповідь з теми

Запитання

Законодавством установлено, що надурочна робота не має перевищувати 120 годин на рік. Чи вважатиметься надурочною та робота, до якої залучають працівників у вихідний день для виконання невідкладних робіт, від яких залежить подальше нормальне функціонування підприємства?

Відповідь

Робота у вихідні дні законодавством заборонена і допускається тільки у виняткових випадках, передбачених статтею 71 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Якщо залучення працівників до роботи у вихідний день правомірно, така робота за згодою сторін компенсується наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі годинної ставки (ст. 72 , 107 КЗпП). Залежно від того, який вид компенсації вибере працівник, робота у вихідний день може бути надурочною або такою, яка виконувалася в межах місячної норми робочого часу.

Якщо працівник як компенсацію вибрав інший день відпочинку, що надається йому в межах місяця, то робота у вихідний день не є надурочною. У випадку, коли працівника залучено до роботи у вихідний день і він погодився на грошову компенсацію, місячну норму робочого часу буде перебільшено на кількість годин, відпрацьованих у цей день. Тож робота у вихідний день вважатиметься надурочною, гранична норма застосування яких обмежена 120 годинами на рік (ст. 65 КЗпП ).

Аналогічної думки притримується Мінсоцполітики у листі від 09.12.2014 № 922/13/155-14.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ОНЛАЙН-ТЕСТ

Онлайн-тест від журналу «Кадровик-01»

В е-журналі «Кадровик-01» ви зможете перевірити свої знання з трудового законодавства та кадрового діловодства у режимі онлайн

Випробуйте себе!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах