СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Продовження строку відрядження: як оформити

  • 19 травня 2016
  • 4808

Інколи під час відрядження виникають ситуації, за яких перелік завдань суттєво збільшується. Що робити у такому випадку?

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю) (п. 1 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59, далі — Інструкція № 59).

Хоча дія Інструкції № 59 поширюється лише на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, наведене в цій Інструкції визначення терміну «відрядження» доцільно застосовувати для підприємств, установ, організацій усіх форм власності (далі — організація), оскільки інших нормативних актів, які б містили відповідне визначення, не існує.

Отже, організація направляє працівника у службове відрядження до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Службове доручення керівник організації формулює у тексті наказу (розпорядження) про відрядження. Цим же наказом (розпорядженням) керівник визначає і строк службового відрядження.

Проте трапляється, що з різних причин працівнику не вдається виконати завдання у строк, визначений наказом (розпорядженням) про відрядження. Або ж під час відрядження виникають обставини, за яких перелік та/або обсяг завдань відрядження суттєво збільшується і виконати їх у раніше встановлений строк неможливо.

Що робити у таких випадках? Звісно, продовжувати строк відрядження. Яким чином? У той же спосіб, в який цей строк було встановлено: шляхом видання наказу (розпорядження) керівника.

Порядок і строк видання наказу про продовження строку відрядження залежатимуть від конкретних обставин, які обумовили продовження строку.

Приклад

Якщо продовження строку відрядження викликано непередбачуваними обставинами, що виникли за місцем відрядження, працівник може у телефонному режимі погодити з керівником строк продовження відрядження. Повернувшись до основного місця роботи, працівник може написати доповідну записку, в якій буде викладено обставини, що викликали необхідність продовження відрядження, та обґрунтовано новий строк відрядження. Доповідна записка слугуватиме підставою для видання наказу (розпорядження) керівника про продовження строку відрядження.

Якщо строк відрядження продовжується за рішенням керівника організації під час перебування працівника у відрядженні, після видання наказу (розпорядження) про продовження строку відрядження працівника слід про це повідомити, наприклад, телеграмою.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю