СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Путівки від соцстраху — тільки для лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв

  • 15 червня 2016
  • 8210

Ще з початку минулого року Фонд соціального страхування оплачує лише путівки на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Для отримання відповідей на «найгарячіші» запитання щодо видачі таких путівок, ми звернулися до заступника начальника юридичного відділу Виконавчої дирекції Київського міського відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності — Віталія ПУЗЬКА

Види матеріального забезпечення та соціальних послуг, які надаються за рахунок коштів Фонду соціального страхування (далі — Фонд), визначено статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) визначено. Це такі, як:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (у т. ч. догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
  • оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Важливо!

Із 01.01.2015 скасовано часткову оплату за рахунок Фонду путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей, путівок у дитячі оздоровчі заклади, а також придбання дитячих новорічних подарунків. Збережено лише оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону № 1105).


Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок № 12) визначено умови отримання путівок до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів визначені.

Виконавчі дирекції відділень Фонду розподіляють путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів серед лікувально-профілактичних закладів відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками (п. 2.10 Порядку № 12).

Лікувально-профілактичний заклад безплатно видає путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу таким особам, як:

  • застрахована особа;
  • дитина або двоє дітей у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику).

Підставою для видачі путівки є висновок відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому застрахована особа (або дитина/діти) перебуває на лікуванні (п. 4.12 Порядку № 12).

Путівка надається за наявності довідки страхувальника, зразок якої наведено в додатку 4 до Порядку № 12. Ця довідка заповнюється за основним місцем роботи та дійсна протягом одного місяця.


Більше форм та бланків — у електронному журналі «Кадровик-01»


До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу забороняється.

Після проходження реабілітації застрахована особа, яка отримала путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, який видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою такого закладу, про що робиться відмітка в журналі обліку путівок до санаторно-курортних закладів (п. 5.2 Порядку № 12).

Застраховані особи мають право на оплату листка непрацездатності протягом періоду реабілітації. Зокрема, застрахованій особі, яка направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку) у розмірах, установлених Законом № 1105 (абз. 2 ч. 10 ст. 22 Закону № 1105).

Нагадаємо, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в розмірах, визначених частиною першою статті 24 Закону № 1105.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю