text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Посадова інструкція заступника директора: як скласти

 • 23 червня 2016
 • 16746

Кваліфікаційних характеристики заступника директора мають відповідати кваліфікаційним характеристикам відповідних базових професій. Але зазвичай, обов’язки заступника директора різняться від визначених обов’язків директора

Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим і введеним у дію наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор професій) визначено 89 позицій професійних назв робіт, які належать до класифікаційного угруповання з кодом 1210.1 — «Керівники підприємств, установ та організацій».

Загальними положеннями Розділу 1 Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 (далі — ДКХП) передбачено похідні посади, які утворюються за допомогою додаткових ознак — «заступник», «замінний» тощо. Такі похідні посади мають ті самі кваліфікаційні характеристики, що і базові.

Читайте також:

Розробляючи посадові інструкції для таких працівників, завдання, права, обов’язки та кваліфікаційні вимоги до них визначають на основі кваліфікаційних характеристик відповідних базових професій.

Проте, як зазвичай трапляється на практиці, посадові обов’язки заступників є різними і не завжди в повному обсязі відповідають базовим типовим кваліфікаційним характеристикам перших керівників підприємств, уміщених до різних галузевих випусків ДКХП. Тому складання розділу «Завдання та обов’язки» посадової інструкції заступника директора — найпроблематичніше. Дослідження посадових завдань та обов’язків заступників директора дали змогу визначити їх типові функції:

 • виконання обов’язків директора під час його відсутності;
 • управління та контроль в окремих напрямах діяльності підприємства, визначених директором;
 • участь у складанні (або безпосереднє складання) проектів перспективних і поточних планів діяльності підприємства за профілем роботи, контроль за їх виконанням, за необхідності — оперативне коригування;
 • аналіз діяльності у визначеному напрямі, розроблення пропозицій щодо її оптимізації, встановлення пріоритетів;
 • підготовка проектів профільних наказів;
 • забезпечення реалізації (розроблення, просування, контроль) інноваційних організаційних (технічних) заходів;
 • визначення ступеня відповідальності підлеглих керівників структурних підрозділів;
 • підготовка та узгодження кадрових пропозицій, організація навчання та підвищення кваліфікації персоналу за профільним напрямом роботи;
 • контроль за підготовкою документації (звітної, службової, технічної тощо);
 • контроль за додержанням дисципліни праці;
 • виконання інших службових доручень директора тощо.

Варто звернути увагу на те, що необхідно уникати дублювання трудових функцій у посадових інструкціях заступників, якщо у штатному розписі підприємства передбачено більше однієї посади заступника директора.

Зразок посадової інструкції заступника директора (скачати)

До відома!

Окремі підприємства замість посадової інструкції заступника розробляють «Положення про посаду заступника директора з...», що відповідає п. 6 Загальних положень ДКХП: «Посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що зазначені в штатному розписі. Виняток можуть становити окремі керівники, правове положення яких визначено в Статуті (положенні) підприємства, установи, організації або відповідного підрозділу, де зазначено основні завдання, обов’язки, права i відповідальність за виконання покладених на них функцій».

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
 • Посадова інструкція заступника директора.docx
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся