У наказі про відпустку немає підпису працівника: чи вважається порушенням

7240
На підставі заяви на відпустку працівника видають наказ про відпустку, із яким мають ознайомлювати усіх згаданих в ньому осіб. Але, якщо хтось із таких осіб не поставив підпис у наказі, яка відповідальність буде за це?

Розпорядчі документи складають та оформляють з урахуванням вимог Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила 1000/5).

Із розпорядчим документом із кадрових питань (особового складу), а саме до цієї категорії і належить наказ про надання відпустки, обов’язково ознайомлюють згаданих у ньому осіб, які проставляють свої підписи із зазначенням дати ознайомлення на першому примірнику документа чи на спеціальному бланку (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил 1000/5).

Про необхідність отримання підпису працівника, що підтверджує факт ознайомлення з наказом, свідчить і наявність відповідного реквізиту в типовій формі П-3 (наказ про надання відпустки).

Отже, неознайомлення працівника з текстом наказу про надання відпустки є порушенням законодавства про відпустки. Особи, винні в порушенні, несуть відповідальність згідно із законодавством (ст. 28 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Із 01.01.2015 запроваджено відповідальність для юридичних і фізичних осіб, що використовують найману працю (нова редакція ст. 265 Кодексу законів про працю України (КЗпП) зі змінами, внесеними відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII).

Юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, в разі порушення вимог трудового законодавства в частині надання відпусток несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати (ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Посадових осіб роботодавця, винних у порушенні законодавства про відпустки, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу становить від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.) (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення