Вихідний, святковий, неробочий день: у чім відмінність

6872
Часто-густо виникає запитання: яка різниця між святковими, неробочими та вихідними днями? Що ж спільного та відмінного між цими поняттями, розберімося разом

Україна — домівка для представників різних народів, які представляють культуру і конфесії всього світу. Погожим вітром для такого «ковчегу» є толерантне ставлення до кожного, особливо, релігійна і національна толерантність. Разом з тим із діда-прадіда Україна була православною державою. Такою залишається і нині, адже за результатами численних опитувань більшість жителів вважають себе саме православними.

Оскільки законодавство держави покликане «стояти на сторожі» тяглості національних традицій, то і найважливіші православні свята й державні (суспільно-історичні) події закріплені в ньому. Підтвердженням цього є стаття 73 Кодексу законів про працю України (КЗпП), в якій визначено значимі для жовто-блакитної святкові і неробочі дні.

Святкові дні

Неробочі дні

1 січня — Новий рік

7 січня — Різдво Христове

7 січня — Різдво Христове

8 березня — Міжнародний жіночий день

1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих

один день (неділя) — Пасха (Великдень)

9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня — День Конституції України

один день (неділя) — Трійця

24 серпня — День незалежності України

14 жовтня — День захисника України

Неробочі дні — це дні релігійних свят, робота в які не провадиться.

Установлення вихідних днів регулюється статтею 67 КЗпП: при п’ятиденному робочому тижні — два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному — один вихідний день.

Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не встановлений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації (далі — організація), погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником; далі — профспілка) організації. Він, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем.

В організаціях, зупинити роботу яких неможливо з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов’язаних з роботою транспорту, вихідні дні надають у різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності. Графік змінності затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою.

Увага!

При визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи, святкові та неробочі дні, зазначені у статті 73 КЗпП, не враховують, а всі вихідні дні, незалежно від режимів та графіків роботи організації, включають до розрахунку календарних днів цих відпусток (ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР ).

Ірина Потапова,
експерт MCFR: КадриПідписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ТЕРМІНОВЕ З НАСТУПНОГО НОМЕРА

Довідник секретаря та офіс-менеджера

«Жіночий колектив: труднощі, табу і правила поведінки»

Свіжий номер журналу

Серпневий Кадровик-01 вже на сайті

«5 способів оформити відгул на 1 вересня»


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль