Звільнення секретаря сільської ради за власним бажанням

2393
Чи можна звільнити секретаря сільської ради за власним бажанням до закінчення повноважень? Якими нормами при цього керуватися?

Секретаря сільської ради у такому випадку варто звільняти на підставі частини 5 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Розберімося чому саме так…

Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III визначено порядок та правові гарантії служби в органах місцевого самоврядування.

Оскільки секретар сільської ради є посадовою особою місцевого самоврядування, що перебуває на виборній посаді, то на нього поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом № 2493. Утім, окрім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України (КЗпП), служба в органах місцевого самоврядування припиняється, зокрема на підставі та в порядку, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (Закон № 280).

Так, обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому Законом № 280, здійснюється винятково на пленарних засіданнях сільської ради (п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону № 280).

До відома!

Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови (ч. 1 ст. 50 Закону № 280). Причому повноваження секретаря сільської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради (ч. 5 ст. 50 Закону № 280).

Отже, при достроковому припиненні повноважень секретаря сільської ради, зокрема звільненні за власним бажанням, необхідно керуватись частиною 5 статті 50 Закону № 280. У такій ситуації до трудової книжки вносять запис:

«Звільнений у зв’язку з достроковим припиненням повноважень, пункт 5 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

із зазначенням підстави та дати звільнення (рішення сесії ради, його дата і номер), порядкового номера запису (Додаток № 2 «Методичні рекомендації щодо особливостей звільнення посадових осіб із органів місцевого самоврядування» до листа Головдержслужби України від 06.02.2002 № 42/621).

Важливо!

Питання щодо обрання нового секретаря сільської ради вирішується на наступній черговій сесії після відкриття вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень

Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриПідписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль