Звільнення секретаря сільської ради за власним бажанням

1815
Чи можна звільнити секретаря сільської ради за власним бажанням до закінчення повноважень? Якими нормами при цього керуватися?

Секретаря сільської ради у такому випадку варто звільняти на підставі частини 5 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Розберімося чому саме так…

Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III визначено порядок та правові гарантії служби в органах місцевого самоврядування.

Оскільки секретар сільської ради є посадовою особою місцевого самоврядування, що перебуває на виборній посаді, то на нього поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом № 2493. Утім, окрім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України (КЗпП), служба в органах місцевого самоврядування припиняється, зокрема на підставі та в порядку, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (Закон № 280).

Так, обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому Законом № 280, здійснюється винятково на пленарних засіданнях сільської ради (п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону № 280).

До відома!

Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови (ч. 1 ст. 50 Закону № 280). Причому повноваження секретаря сільської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради (ч. 5 ст. 50 Закону № 280).

Отже, при достроковому припиненні повноважень секретаря сільської ради, зокрема звільненні за власним бажанням, необхідно керуватись частиною 5 статті 50 Закону № 280. У такій ситуації до трудової книжки вносять запис:

«Звільнений у зв’язку з достроковим припиненням повноважень, пункт 5 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

із зазначенням підстави та дати звільнення (рішення сесії ради, його дата і номер), порядкового номера запису (Додаток № 2 «Методичні рекомендації щодо особливостей звільнення посадових осіб із органів місцевого самоврядування» до листа Головдержслужби України від 06.02.2002 № 42/621).

Важливо!

Питання щодо обрання нового секретаря сільської ради вирішується на наступній черговій сесії після відкриття вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень

Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриПідписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачівЩоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль