Кадровик01

Доплата за суміщення посад: чи можна зменшити

  • 1 листопада 2016
  • 8456

В організації один із працівників, окрім основної роботи, виконує роботу за вакантною посадою на умовах суміщення професій (посад) з оплатою 50% від окладу вакантної посади. Проте роботи за цією посадою майже немає. Чи можна зменшити розмір доплати до 25%?

Базові принципи оплати праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника наведено в статті 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зокрема, працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.

Відповідно до пункту 7 постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 № 1145 точні розміри доплат визначає роботодавець для кожного працівника диференційовано з огляду на складність, характер, обсяг виконуваних робіт, ступінь використання робочого часу.

Угоду про суміщення професій (посад) оформлюють наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням суміщуваної професії (посади), обсягу додаткових функцій (робіт) та розміру доплати (п. 3 Інструкції щодо застосування постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 № 1145, розробленої Держкомпраці, Мінфіном СРСР і ВЦРПС від 14.05.1982 № 53-ВЛ).

У такому ж порядку оформлюємо скасування чи зменшення доплати.

Підставою для припинення суміщення, скасування або зменшення доплат слугує перегляд норм у встановленому порядку, а також погіршення якості роботи.

Зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою допускається у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо — працівника необхідно повідомити не пізніше ніж за 2 місяці (ст. 32 КЗпП).

Отже, для вирішення питання маємо зробити два кроки:

  • перший — складаємо наказ про внесення змін до штатного розпису у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема про виведення 0,25 штатної одиниці за ваконтною посадою;
  • другий — направляємо повідомлення працівнику про зміну істотних умов праці.

Приклад оформлення повідомлення працівнику про зменшення розміру доплати за суміщення професій (посад)

Доплата за суміщення посад: чи можна зменшити

У повідомленні доцільно зазначити пункти посадової інструкції, які належить виконувати (або навпаки, виконання яких припиняється), та розмір доплати.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Обсяг виконуваних робіт за суміщуваною посадою і, відповідно, розмір доплати можуть бути зменшені і за заявою працівника. У цьому разі письмово повідомляти працівника про зміну істотних умов праці не потрібно.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю