Виплата вихідної допомоги при скороченні: чи можна збільшити розмір

3886
У разі розірванні трудового договору у зв’язку зі скорочення чисельності або штату працівників, виплачується вихідна допомога у розмірі не менше ніж середній місячний заробіток. Проте за певних умов розмір вихідної допомоги при скороченні працівника може бути збільшено.

Згідно зі статтею 9-1 КЗпП організація в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів може встановлювати додаткові, порівняно з законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для працівників.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII додаткові, порівняно із законодавством, пільги та гарантії може бути передбачено, зокрема, колективним договором.

Колективним договором у межах повноважень організації може бути встановлено більший розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП. У такому разі, складаючи наказ про припинення трудового договору з працівником, доцільно зазначити не лише розмір вихідної допомоги, а й зробити посилання на відповідний пункт колективного договору.

Якщо в організації колективний договір не укладався, то рішення роботодавця щодо збільшення розміру вихідної допомоги може бути документально оформлено відповідним розпорядчим документом (наказом). Але при цьому слід враховувати, що організації мають право надавати працівникам пільги лише у межах своїх повноважень. Отже, зазначені повноваження має бути закріплено або у колективному договорі, або у статуті, прийнятому відповідно до законодавства. Зазначене право, як правило, реалізується керівником. Однак статутом можуть і обмежуватись повноваження керівника щодо надання пільг із зазначенням іншого порядку їх надання (зокрема, може бути передбачено, що такі питання вирішуються загальними зборами господарського товариства або безпосередньо власником майна приватного підприємства тощо).Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору