Кадровик01

Виплата вихідної допомоги при скороченні штату

  • 8 листопада 2016
  • 5504

У разі розірванні трудового договору у зв’язку зі скорочення чисельності або штату працівників, виплачується вихідна допомога у розмірі не менше ніж середній місячний заробіток. Проте за певних умов вихідна допомога при скороченні штату може бути збільшена.

Згідно зі статтею 9-1 КЗпП організація в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів може встановлювати додаткові, порівняно з законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для працівників.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII додаткові, порівняно із законодавством, пільги та гарантії може бути передбачено, зокрема, колективним договором.

Колективним договором у межах повноважень організації може бути встановлено більший розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП. У такому разі, складаючи наказ про припинення трудового договору з працівником, доцільно зазначити не лише розмір вихідної допомоги, а й зробити посилання на відповідний пункт колективного договору.

Якщо в організації колективний договір не укладався, то рішення роботодавця щодо збільшення розміру вихідної допомоги може бути документально оформлено відповідним розпорядчим документом (наказом). Але при цьому слід враховувати, що організації мають право надавати працівникам пільги лише у межах своїх повноважень. Отже, зазначені повноваження має бути закріплено або у колективному договорі, або у статуті, прийнятому відповідно до законодавства. Зазначене право, як правило, реалізується керівником. Однак статутом можуть і обмежуватись повноваження керівника щодо надання пільг із зазначенням іншого порядку їх надання (зокрема, може бути передбачено, що такі питання вирішуються загальними зборами господарського товариства або безпосередньо власником майна приватного підприємства тощо).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон