Перерви для обігріву при роботі в неопалювальних приміщеннях у зимову пору

1151
У Кодексі законів про працю України установлено, що роботодавець зобов’язаний надавати працівникам, які виконують роботу під час морозів на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях (зокрема, йдеться про вантажників та деякі інші категорії робітників), у випадках, передбачених законодавством, спеціальні перерви для обігріву та відпочинку, які зараховуються як робочий час. На додачу обов’язком роботодавця є обладнання приміщень для обігріву і відпочинку.

Державна інспекція України з питань праці (нині це — Державна служба України з питань праці) в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 виклала своє розуміння дій роботодавців на виконання статті 168 КЗпП.

Утім, маємо певні колізії. Позаяк певні документи є дещо застарілими, в них ідеться, що температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад (пункт 2 постанови Наркомпраці СРСР «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» від 11.12.1929 (є чинними на підставі постанови ВР України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 № 1545-XII). Проте Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР таких повноважень виконавчим органам місцевих рад не надає, а отже, саме роботодавець мусить визначати як кількість, так і тривалість спеціальних перерв, щоправда, узгоджуючи це питання з профспілкою (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці) суб’єкта господарювання.

Тому найважливішим документом, в якому будуть передбачені:

  • перелік погодних умов, коли потрібні перерви для обігріву й відпочинку,
  • тривалість і кількість перерв,
  • категорії працівників, що мають на них право,

є колективний (трудовий) договір. Слушно за умови роботи при морозі на вулиці складати графіки проведення робіт.

Зокрема, для тих, хто виконує роботу на вулиці, згідно з пунктом 6.2.10 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення», мають бути інвентарні приміщення для захисту від опадів та обігріву, максимальна відстань до яких не має перевищувати 50 м.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль