Обхідний лист при звільненні працівника

5514
Догадіна Ольга
експерт MCFR: Кадри
На багатьох підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначено структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову від отримання обхідного листа?

Обхідний лист — це внутрішній документ підприємства, який підтверджує відсутність будь-якої заборгованості працівника, що звільняється, перед структурними підрозділами (посадовими особами) підприємства. Він надає можливість:

  • систематизувати інформацію про можливу заборгованість працівника перед підприємством або про її відсутність;
  • вчасно (до проведення повного розрахунку) вжити заходів щодо погашення заборгованості або повернення товарно-матеріальних цінностей (наприклад, мобільного телефону, спецодягу, посвідчення, перепустки), що допоможе уникнути судових позовів у майбутньому.

Звичайно ж і працівнику буде спокійніше, якщо він буде впевнений, що у колишнього роботодавця немає до нього жодних претензій.

Законодавством не встановлено порядку заповнення та форми обхідного листа

Законодавство не містить типової форми такого документа, а також порядку його заповнення та примірного переліку структурних підрозділів, які мають бути в ньому зазначені. Тому підприємство має самостійно визначити необхідність такого документа, його форму та процедуру оформлення.

Процедуру оформлення обхідного листа доцільно врегулювати правилами внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), а форму документа — Інструкцією з діловодства.

Зазвичай, обхідний лист містить:

  • прізвище, ім’я, по-батькові та посаду працівника, що звільняється;
  • дату звільнення;
  • перелік посадових осіб (структурних підрозділів) підприємства, які мають засвідчити про відсутність заборгованості;
  • дату складання документа;
  • підпис працівника, що звільняється.

Іноді в обхідному листі або в ПВТР зазначають, що з працівником буде проведено повний розрахунок та видано йому трудову книжку лише за умови надання до відділу кадрів обхідного листа зі всіма необхідними підписами. Ми не радимо цього робити, адже Кодекс законів про працю України (КЗпП) зобов’язує роботодавця провести з працівником усі розрахунки та видати трудову книжку в день звільнення (ст. 47 КЗпП; п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58). Тому не залежно від того, надав працівник оформлений обхідний лист чи ні, з ним необхідно провести повний розрахунок та видати трудову книжку.

Надаємо примірний зразок обхідного листа

Обхідний лист при звільненні працівника



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль