Що ви маєте на увазі?, або Чи правомірно використовувати поняття «декретна відпустка»

6 грудня 2016
1239
Середній бал: 5 із 5

Часто-густо на професійних кадрових форумах кадровики або ті, на кого покладено ведення кадрового діловодства в організації (найчастіше це бухгалтери, юристи, секретарі), формулюючи свої запитання використовують термін «декретна відпустка». Воно, можливо, було б і нічого, аби кожен з тих, хто послуговується цим застарілим терміном, використовував би його на позначення одного й того самого виду відпусток. Але це не так…

Хтось, використовуючи термін «декретна», веде мову про «відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами» (ст. 17 Закону «Про відпустки»), інші — про «відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» (ст. 18 Закону «Про відпустки»). А оскільки порядок надання та обліку цих відпусток регулюється різними статтями Закону, то перш ніж відповідати на будь-яке із запитань, в якому вжито термін «декретна», доводиться уточнювати, що саме мав на увазі дописувач.

Увага!

Використання терміну «декретна відпустка» замість назв, визначених законодавством — помилка!

Для того щоб убезпечити себе від виникнення проблем при оформленні кадрових документів радимо використовувати терміни «відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами» та «відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку», тобто називати відпустки так, як зазначено у Законі «Про відпустки».


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"
logo