Кадровик01

Щорічна додаткова відпустка прибиральникам службових приміщень

  • 9 грудня 2016
  • 6546

Прибиральники службових приміщень мають право на додаткову відпустку. Утім, не всі. Якщо прибиральник чистить і миє лише кабінети та коридори, про додаткову відпустку не йдеться. Ключовий чинник, що впливає на можливість отримання додаткової відпустки, — до зони прибирання мають входити і туалети (загальні вбиральні та санвузли).

Прибирання санвузлів і загальних убиралень вітчизняним законодавством віднесено до робіт, що виконуються в умовах підвищеного ризику для здоров’я. Такі роботи дають людині право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Законодавство визначає максимальну тривалість такої відпустки — до 4-х календарних днів (позиція 60 розд. ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290). Утім, це не означає, що прибиральнику автоматично надаються щороку 4 додаткових днів відпусток на додачу до 24-х днів щорічної відпустки.

Конкретну тривалість відпустки (4 дні, 3 або 2 дні) установлюють колективним договором, а за його відсутності — трудовим договором з працівником — залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Але навіть установлення в колдоговорі тривалості відпустки 4 дні теж не означає, що саме стільки отримає працівник.

Адже додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих професій.

Обліковувати робочий час має роботодавець.

До стажу, за яким будемо розраховувати конкретну тривалість відпустки прибиральника, врахуємо час, коли він фактично був зайнятий в особливих умовах праці, причому не менше половини тривалості робочого дня. Час перебування в щорічних відпустках теж візьмемо в обрахунок.

Якщо прибиральниця завагітніла і була переведена на легшу роботу, то період такої роботи зарахуємо до стажу для відпустки так само, як і час роботи, коли прибиралися санвузли. Це певна пільга для майбутніх мам.

І все. Усі інші дні, коли працівник не працював з якихось обставин, із стажу для розрахунку тривалості додаткової відпустки прибиральнику виключаємо. І всі дні перебування на лікарняному, і дні відпусток за власний рахунок, і дні перебування у навчальній відпустці.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю