text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Для обліку відпусток ведемо Журнал обліку відпусток

  • 12 грудня 2016
  • 17697

Згідно зі статтею 10 Закону України «Про відпустки» роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. Зручним обліковим документом слугує Журнал обліку відпусток.

На підставі наказу про надання відпустки працівникові відділ кадрів робить відмітки в типовій формі № П-2 «Особова картка працівника», а бухгалтерія розраховує заробітну плату, що належить за відпустку.

Для оперативного контролю за наданням відпусток та їх обліку відділ кадрів може вести Журнал обліку відпусток.

Журналу обліку відпусток
СКАЧАТИ

Для обліку відпусток ведемо Журнал обліку відпусток
 

Графу «Примітки» Журналу обліку відпусток можна використовувати, зокрема, для зазначення:

  • реквізитів наказу про перенесення відпустки, яким також скасовується наказ про надання відпустки (у разі його видання та внесення відповідного запису до Журналу обліку відпусток);
  • реквізитів наказу про відкликання з відпустки (у разі відкликання з відпустки працівника, із зазначення дати відкликання);
  • реквізити наказу про продовження відпустки (з зазначенням днів на які продовжено відпустку).

Доцільно передбачати у Журналі графу «Підстава надання відпустки». Якщо відпустка надається відповідно до графіка, у цій графі вказують, наприклад: «графік відпусток на 2017 рік». Якщо з якихось причин відпустка надається не за графіком відпусток, у цій графі доцільно зазначити дату відповідної заяви.

Увага!

У разі зміни дат початку та закінчення відпустки у зв’язку з її перенесенням, відкликанням з відпустки та ін., зазначені зміни мають бути відображені в особовій картці працівника та Журналі обліку відпусток

Доречно вести окремий облік працівників, що мають право на додаткові відпустки, — як щорічні, так і передбачені іншими актами законодавства і статтею 19 Закону про відпустки. Уперше список осіб, які мають право на додаткові відпустки, створюється в результаті аналізу трудових договорів працівників та законодавства, що регулює надання додаткових відпусток.

Протягом року до облікової форми можна вносити інформацію щодо виду і тривалості відпустки кожного прийнятого на роботу працівника, який має відповідне право. За таких умов на момент складання проекту графіка відпусток кадрова служба матиме всю необхідну інформацію.

Порада

Якщо окремий облік працівників, які мають право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, в організації не ведеться, визначити таких працівників можна шляхом аналізу інформації особових карток (типова форма № П-2) і документів особових справ

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся