Додаткова відпустка на новорічні свята усім працівникам: оформлюємо правильно

2005
Керівництво організації хоче надати працівникам як заохочення один день додаткової відпустки на новорічні свята. Колективного договору компанія не має. Які дії кадрової служби? Як правильно оформити додаткову відпустку працівникам?

Державні гарантії прав працівників на відпустки, умови, тривалість і порядок їх надання визначено Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

У частині першій статті 4 Закону про відпустки наведено перелік видів відпусток, передбачених Законом про відпустки.

Разом з тим частина друга статті 4 Закону про відпустки визначає, що законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.

Така норма цілком узгоджується з нормою частини першої статті 9-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП), якою встановлено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Якщо в організації колективний договір не укладено, то надання додаткової оплачуваної відпустки може бути передбачено трудовими договорами з працівниками.

Оскільки умови і порядок надання (періодичність надання та/або наявність певних обставин, які надаватимуть працівникам право на такі відпустки, порядок використання таких відпусток у разі їх збігу з відпустками інших видів та тимчасовою непрацездатністю тощо) таких відпусток не визначено законодавством, то їх слід визначити у трудових договорах.

Звісно, що у такому разі трудові договори з працівниками слід укладати у письмовій формі.

Якщо в організації трудові договори укладено в усній формі, то їх доведеться оформити у письмовій формі. Звісно, лише за згодою працівників.

У трудовому договорі, оформленому у письмовій формі пізніше дати його фактичного укладення, слід зазначити, що цим договором оформлено трудові відносини, що виникли з дати прийняття працівника на роботу.

Якщо ж трудові договори при прийнятті на роботу в організації укладаються у письмовій формі, то зміни до них слід внести, уклавши додаткові угоди, у яких і передбачити норми щодо додаткової відпустки.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору