Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Перенесення робочих днів у 2017 році

  • 14 грудня 2016
  • 34287
головний редактор MCFR: Кадри

У 2017 році за рекомендацією Кабміну робочі дні із 8 травня і 25 серпня переносимо на суботи. З’ясуймо, чи мають працівники «відпрацьовувати» по суботах, якщо 08.05.2017 або 25.08.2017 вони захворіють або перебуватимуть у відпустці.

Розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2017 році» від 16.11.2016 № 850-р Уряд рекомендував керівникам підприємств, установ та організацій* (далі — підприємство) для працівників, яким установлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенести робочі дні з:

  • понеділка 08.05.2017 — на суботу 13.05.2017;
  • п’ятниці 25.08.2017 — на суботу 19.08.2017.

* За винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ.

Відповідне право Кабміну (з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів та раціонального використання робочого часу) закріплено частиною 4 статті 67 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Перенесення робочих днів у 2017 роціВам стануть у пригоді:

Що варто врахувати при оформленні перенесення робочих днів 

Вирішивши скористатися рекомендаціями Кабміну, роботодавець має:

Відповідний розпорядчий документ згідно із законодавством необхідно видати й довести до відома працівників не пізніше ніж за 2 місяці до дати перенесення. Приміром, «дедлайн» для ознайомлення працівників із наказом про перенесення робочого дня з 08.05.2017 — 07.03.2017 (оскільки 8 березня — святковий день).

Приклад оформлення наказу про перенесення робочих днів

Перенесення робочих днів у 2017 році

Увага!

Зміна режиму роботи належить до змін істотних умов праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Отже, наказ про перенесення робочих днів слід видавати з таким розрахунком, аби встигнути ознайомити з ним працівників не пізніше ніж за два місяці до дня перенесення.

Припустімо, роботодавець своєчасно видав наказ про перенесення робочих днів (профспілка на підприємстві відсутня), а кадрова служба ознайомила працівників із наказом під підпис. Ставити крапку зарано. Зазвичай перенесення робочих днів на суботи викликає чимало запитань як у працівників, так і в кадровиків.

День, роботу з якого перенесено на суботу, припадає на період відпустки (хвороби) працівника. Чи виходити на «відпрацювання», якщо відповідна субота вже не збігається з періодом відпустки (тимчасової непрацездатності)?

Авжеж, так! Кадровик має роз’яснити працівникам суть справи — не «відпрацювання», а робота за новим, зміненим графіком.

Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КЗпП). Невихід на роботу в суботу при перенесенні робочого дня (звісно, за умови своєчасного інформування про зміну графіка роботи) може бути визнаний прогулом, невтішний наслідок якого — дисциплінарна відповідальність в порядку, встановленому статтею 149 КЗпП.

Увага!

Аби запобігти конфліктам і зменшити кількість «ображених» працівників, які шукатимуть правди на кадрових та юридичних форумах, чи справді вони мають «відпрацьовувати» в суботу (адже «були на лікарняному, у відпустці!..»), докладно пропишіть ці випадки в наказі про перенесення робочих днів.

Отже, працівники, які 08.05.2017 чи 25.08.2017 перебуватимуть у відпустках, мають працювати з усіма в робочі суботи, відповідно, 13.05.2017 і 19.08.2017. Звісно, якщо ці дні відпусткою не охоплені.

Увага!

Поясніть працівникам, які 8 травня чи 25 серпня перебуватимуть в оплачуваних відпустках (щорічній, додатковій соціальній працівникам, які мають дітей, тощо), що фінансово вони навіть виграють, адже отримають за дні відпусток середній заробіток, а за робочі суботи — заробітну плату.

Чи вплине перенесення робочих днів на розмір зарплати?

І в травні, і в серпні 2017 року робочий день перенесено на вихідний — суботу відповідного місяця. Отже, розрахункова норма тривалості робочого часу за ці місяці не зміниться. Утім, «відпрацювання» по суботах в інші місяці теж не спричинило б ані понадурочних годин, ані недопрацювань. Після відпрацювання всіх робочих днів за зміненим графіком працівники, яким встановлено посадові оклади (місячні тарифні ставки), отримали б зарплату з розрахунку посадового окладу (місячної тарифної ставки) у повному розмірі; ті, яким встановлено годинну тарифну ставку, — зарплату за фактично відпрацьований час, «відрядники» — за фактично виконану роботу.

Що робити, якщо працівник не бажає відпрацьовувати по суботах?

Імовірно, що деякі працівники (як і я) не захочуть працювати по суботах. Запропонуйте їм оформити на 13.05.2017 і 19.08.2017 щорічну відпустку або відпустку без збереження заробітної плати на підставі статей 25 або 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Дні перенесення припали на період тимчасової непрацездатності. Як оплачувати?

Тут все просто. Якщо колись допомогу з тимчасової втрати працездатності призначали за робочі дні, то тепер оплаті підлягають усі календарні дні, визначені листком непрацездатності. Це випливає з формулювання пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266:

Сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

Як відобразити в табелі перенесення робочих днів?

У табелі обліку використання робочого часу позначаємо 08.05.2017 і 25.08.2017 як вихідні дні, а 13.05.2017 і 19.08.2017 — як робочі.

Напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) час роботи працівників, для яких встановлено нормальну тривалість робочого тижня, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні (ч. 1 ст. 53 КЗпП). Оскільки 8 травня — передсвятковий день, то й у суботу, 13.05.2017, працюватимемо не 8, а 7 годин, що й відображаємо у табелі.

Якщо працівник 08.05.2017 чи 25.08.2017:

  • перебував у щорічній основній відпустці — проставляємо в табелі «В»;
  • перебував у відпустці без збереження заробітної плати, наданої за згодою сторін, — проставляємо в табелі «НА»;
  • хворів — на підставі листка непрацездатності позначаємо цей день як «ТН».
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю