Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Види та процедура надання компенсації за роботу у вихідний день

  • 19 грудня 2016
  • 5329

Вітчизняним законодавством заборонено залучати працівників до роботи у їхні законні вихідні дні. Проте — з цього правила теж є винятки. А їх перелік чітко сформульовано у статті 71 Кодексу законів про працю.

Тож, якщо виникла нагальна проблема, і працівник провів свій вихідний день на робочому місці, — роботодавець за це, звісно ж, має «віддячити» йому. Праця у такі дні має компенсуватися або у подвійному розмірі, або наданням окремого дня відпочинку. Працівник сам вправі обирати, що для нього важливіше — чи матеріальна винагорода, чи «додатковий» вихідний день.

Процедура надання компенсації за роботу у вихідний день

Розробляючи процедуру (порядок) надання компенсації за роботу у вихідний день, насамперед, необхідно визначити порядок вибору і узгодження виду компенсації за роботу в такий день.

Таке узгодження може бути як усним, так і письмовим — у вигляді відповідної заяви працівника.

Порада!

Вид компенсації й термін використання інших днів відпочинку радимо узгоджувати на етапі підготовки проекту наказу про залучення працівника до роботи у вихідний день.

Інший день відпочинку як компенсація за роботу у вихідний день

Часто між роботодавцем та працівником виникають суперечки щодо термінів використання днів відпочинку, оскільки законодавством це питання не регульовано.

Приклад

Працівник виявив бажання «зібрати» дні відпочинку, що мають бути надані йому як компенсація за роботу у вихідні дні, та приєднати їх до щорічної відпустки, а роботодавець вважає, що це зашкодить інтересам як організації в цілому (тривалий час без цього фахівця не можна обійтись), так і інтересам окремих працівників (через неможливість для них використати щорічну відпустку в терміни, передбачені графіком відпусток).

Можливий інший варіант: працівник пише заяву щодо надання «іншого дня відпочинку» у визначену дату, а роботодавець не задовольняє прохання працівника і наполягає на відпочинку пізніше…

Для того щоб уникнути непорозумінь та конфліктних ситуацій, правила і порядок використання «компенсаційних» днів відпочинку доцільно врегулювати в Правилах внутрішнього трудового розпорядку організації (ПВТР) або в окремому локальному нормативному акті (наприклад, у Положенні про порядок залучення працівників до роботи у вихідні, святкові і неробочі дні або в Порядку надання компенсації за роботу у вихідні (святкові, неробочі) дні).

Якщо зазначені питання врегульовано окремим локальним актом, то в тексті ПВТР має бути посилання на цей документ.

Для того щоб швидко та правильно розробити «Положення про порядок залучення працівників до роботи у вихідні, святкові і неробочі дні», скористайтеся Шпаргалкою кадровика, яку для вас розробили експерти системи «Expertus: Кадри»

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю