Додаткова відпустка «чорнобильцям»: тривалість та умови надання

23267
Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1 чи 2 категорії постраждалих, держава гарантує компенсації та пільги, зокрема — це додаткова відпустка зі збереженням зарплати. Тривалість такої відпустки становить — 14 робочих (16 календарних) днів.

Додаткова чорнобильська відпустка не належить до щорічних відпусток. Вона визначається як пільга та компенсація за шкоду, заподіяну Чорнобильською катастрофою.

Відмінність додаткової відпустки чорнобильцям від щорічної додаткової відпустки

Між цими двома видами відпустки є низка відмінностей.

Щорічні додаткові відпустки надають працівникам, якщо вони відпрацювали хоч мінімальний період. Тобто така відпустка пов’язана з тривалістю роботи працівника в організації.

Увага! Додаткова «чорнобильська» відпустка надається впродовж календарного року і не підлягає перенесенню.

Тривалість «чорнобильської» відпустки

На відміну від щорічної відпустки, додаткова відпустка чорнобильцям, віднесеним до категорій 1 та 2 постраждалих від Чорнобильської катастрофи, надається не залежно від тривалості роботи працівника в організації.

Тому при наданні цієї відпустки слід враховувати, що гарантоване державою право осіб, віднесених до категорії 1 та 2, на отримання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів на рік, роботодавець зобов’язаний забезпечити впродовж календарного, а не робочого року.

Законодавством про працю встановлено щорічні додаткові відпустки за: роботу із шкідливими і важкими умовами праці, особливий характер праці, ненормований робочий день. Тобто, щорічні додаткові відпустки надаються за роботу в тих чи тих умовах праці. А додаткова відпустка постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи надається не за роботу, а за шкоду, яку заподіяно Чорнобильською катастрофою.

Увага! Сумісники вправі йти у відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Це право поширюється і на використання додаткової чорнобильської відпустки. Але варто врахувати особливості оплати додаткової чорнобильської відпустки сумісникам.

Оплата додаткової чорнобильської відпустки

Витрати, пов’язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів організацій, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, у якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться з бюджетних асигнувань на їх утримання. Тобто джерела покриття витрат на щорічні відпустки і додаткові «чорнобильські» відпустки різні.

Тому відпустку, яка надається відповідно до статей 20 та 21 Закону № 796, слід відносити до інших видів відпусток, установлених законодавством (ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки).

Відповідно, ця відпустка не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, перенесенню на інший період або продовженню в разі тимчасової непрацездатності працівника, поділу на частини та грошовій компенсації.

Перенесення додаткової відпустки чорнобильцям 1 та 2 категорії з незалежних причин на другий рік теж не допускається.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×