Додаткова відпустка «чорнобильцям»: тривалість та умови надання

5487
Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1 чи 2 категорії постраждалих, держава гарантує компенсації та пільги, зокрема — це додаткова відпустка зі збереженням зарплати. Тривалість такої відпустки становить — 14 робочих (16 календарних) днів.

Додаткова чорнобильська відпустка не належить до щорічних відпусток. Вона визначається як пільга та компенсація за шкоду, заподіяну Чорнобильською катастрофою.

Відмінність додаткової відпустки чорнобильцям від щорічної додаткової відпустки

Між цими двома видами відпустки є низка відмінностей.

Щорічні додаткові відпустки надають працівникам, якщо вони відпрацювали хоч мінімальний період. Тобто така відпустка пов’язана з тривалістю роботи працівника в організації.

Увага!

Додаткова «чорнобильська» відпустка надається впродовж календарного року і не підлягає перенесенню

Тривалість «чорнобильської» відпустки

На відміну від щорічної відпустки, додаткова відпустка чорнобильцям, віднесеним до категорій 1 та 2 постраждалих від Чорнобильської катастрофи, надається не залежно від тривалості роботи працівника в організації.

Тому при наданні цієї відпустки слід враховувати, що гарантоване державою право осіб, віднесених до категорії 1 та 2, на отримання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів на рік, роботодавець зобов’язаний забезпечити впродовж календарного, а не робочого року.

Законодавством про працю встановлено щорічні додаткові відпустки за: роботу із шкідливими і важкими умовами праці, особливий характер праці, ненормований робочий день. Тобто, щорічні додаткові відпустки надаються за роботу в тих чи тих умовах праці. А додаткова відпустка постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи надається не за роботу, а за шкоду, яку заподіяно Чорнобильською катастрофою.

Оплата додаткової чорнобильської відпустки

Витрати, пов’язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів організацій, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, у якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться з бюджетних асигнувань на їх утримання. Тобто джерела покриття витрат на щорічні відпустки і додаткові «чорнобильські» відпустки різні.

Тому відпустку, яка надається відповідно до статей 20 та 21 Закону № 796, слід відносити до інших видів відпусток, установлених законодавством (ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки).

Відповідно, ця відпустка не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, перенесенню на інший період або продовженню в разі тимчасової непрацездатності працівника, поділу на частини та грошовій компенсації.

Перенесення додаткової відпустки чорнобильцям 1 та 2 категорії з незалежних причин на другий рік теж не допускається.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Статті за темою в журналі «Кадровик01»

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачівЩоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль