Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Строки зберігання документів на підприємстві

  • 14 серпня 2018
  • 23788

Залежно від цінності інформації, що міститься у документах, встановлюють строки їх зберігання, які визначають під час проведення експертизи цінності документів, при цьому використовують типові та галузеві переліки.

Перелік строків зберігання документів

Основним загальнодержавним переліком, є Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту України від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5).

Строки зберігання документів на підприємстві Дізнайтеся, як працювати з Переліком типових документів зі строками зберігання

Тимчасовий

Серед тимчасових строків зберігання документів на підприємстві найпоширеніші такі:

  • 3 роки;
  • 5 років.

Приклад

Строк зберігання «3 роки» мають, зокрема, документи (заяви, довідки, подання, обхідні листки тощо), які не увійшли до складу особових справ, значна частина листів.

Строк зберігання «5 років» встановлено, зокрема, для документів (планів, звітів, листів) про стажування, а також для певних видів листування тощо.


Тривалий

До документів, що мають тривалий (понад 10 років) строк зберігання, належать, зокрема, деякі види документів з питань охорони праці — акти розслідування професійних захворювань та отруєнь, акти, висновки, протоколи розслідувань нещасних випадків тощо.

Окрему групу в категорії документів з тривалим строком зберігання становлять документи з кадрових питань (особового складу) — накази про прийняття на роботу, звільнення з роботи, суміщення та сумісництво тощо, картотеки до наказів з особового складу, книги реєстрації видачі дипломів у навчальних закладах тощо. Строк зберігання цих кадрових документів — 75 років.

Строки зберігання документів на підприємствіЧитайте також: Строк зберігання Журналу обліку відпусток

До категорії документів, що мають тривалий (понад 10 років) строк зберігання, належать також документи, для яких Переліком № 578/5 передбачено зберігання «До ліквідації організації». Це документи, що характеризують основні напрями діяльності організацій, у діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду. Такі організації не передають свої документи до державних архівів для постійного зберігання. У державних архівних установах їх включають до так званого Списку № 3. У переважній більшості це — підприємства, засновані на приватній та іншій недержавній формі власності (публічні та приватні акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю), а також організації, діяльність яких має допоміжний характер та основною функцією яких є господарське обслуговування.Постійний

Такий строк зберігання передбачає, що документи не підлягають знищенню. У разі ліквідації організації такі документи мають бути передані на державне зберігання до державних архівних установ.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю