text
Кадровик01

Лікарняний під час відпустки: переносимо або продовжуємо правильно

  • 29 грудня 2016
  • 21140

Відпустка завжди асоціюється із приємним відпочинком і відтак незабутніми емоціями. Проте — не завжди усе складається так, як ми того бажаємо. Інколи хвороба під час відпустки застає зненацька :-(. І тоді здається, що відпустка використана марно. Але — вихід є.

Законодавством передбачено, що лікарняний під час відпустки — одна з підстав її продовження або перенесення.

Тривалість відпустки розраховується в календарних днях. Тому відпустка після лікарняного має бути продовжена на кількість днів тимчасової непрацездатності працівника, починаючи з наступного календарного дня після її закінчення.

Лікарняний під час відпустки: переносимо або продовжуємо правильноДізнайтеся, чи приймати листок непрацездатності, виданий під час навчальної відпустки

Для продовження відпустки у зв’язку з лікарняним як підтвердження працівник має передати в організацію лікарняний листок разом із відповідною заявою. На підставі цих документів працедавець видасть наказ про подовження відпустки у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю.

Перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним: види, передбачені трудовим законодавством

Переносяться або продовжуються

Не переносяться і не продовжуються

відпустки, які передбачено Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР

щорічна основна відпустка;

щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;

щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці;

додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи

відпустки без збереження заробітної плати;

додаткові відпустки у зв’язку з навчанням;

творча відпустка;

відпустка для підготовки та участі в змаганнях;

відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

відпустка у зв’язку з усиновленням дитини;

додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни

відпустки, передбачені іншими нормативно-правовими актами

щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством (зокрема, додаткова оплачувана відпустка за стаж державної служби, передбачена Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII )

додаткові відпустки, що не належать до щорічних, зокрема, відпустки, передбачені пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII

Самовільне продовження відпустки після лікарняного — не варто

Досить часто трапляється ситуація, коли працівник, що захворів під час відпустки, не вважає за потрібне повідомляти за місцем роботи про тимчасову непрацездатність і самостійно продовжує період відпустки на термін лікарняного, посилаючись на норми Закону про відпустки. Виходячи на роботу, працівник надає «закритий» листок непрацездатності як підтвердження поважної причини відсутності на роботі після спливу терміну відпустки.

Лікарняний під час відпустки: переносимо або продовжуємо правильно Вам стане у пригоді: Наказ про продовження відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

Утім, настання обставин, зазначених у частині другій статті 11 Закону про відпустки, не дає працівнику права вирішувати на свій розсуд питання про продовження відпустки на кількість днів тимчасової непрацездатності, що припали на період відпустки, тобто «автоматично» відпустка не продовжується. Новий строк надання відпустки має бути узгоджений сторонами трудового договору, у іншому разі працівника може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності за прогул без поважних причин.

Увага!

У будь-якому разі працівник має повідомити роботодавця про обставини, що мають місце, і погодити з роботодавцем умови подальшого використання відпустки.

Аби уникнути ситуацій самовільного продовження відпусток через тимчасову непрацездатність, доцільно прописати обов’язки працівника щодо повідомлення кадрової служби про тимчасову непрацездатність під час відпустки у правилах внутрішнього трудового розпорядку організації.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все