Кадровик01

Документи для підтвердження інвалідності, які має подати працівник

  • 13 січня 2017
  • 10796

Працівники, яким установлено інвалідність, мають подати до кадрових служб підприємств, у яких вони працюють, відповідні документи для підтвердження статусу інваліда. Про які документи йдеться — поговоримо далі.

Висновки щодо характеру та умов праці для інваліда робить медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Зазначається це на зворотному боці довідки до акту огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності особі (форма № 157-1/о, затверджена наказом МОЗ України від 30.07.2012 № 577).

Проте, не можна керуватися лише цим документом, коли йдеться про подальшу роботу чи звільнення особи, якій встановлено інвалідність. Адже частиною першою статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875) інвалідам гарантовано право працювати на підприємствах, в установах і організаціях з урахуванням індивідуальних програм реабілітації.

Отже, у разі, якщо працівнику встановлено інвалідність, до кадрової служби підприємства такий працівник має подати разом із довідкою до акту огляду МСЕК ще й індивідуальну програму реабілітації, яку видає теж МСЕК, що встановила інвалідність.

Порядком складання форми та власне самою формою індивідуальної програми реабілітації інваліда передбачено, що в розділі 5 «Трудова реабілітація» індивідуальної програми реабілітації інваліда має бути докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності інваліда.

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами, установами й організаціями. На основі висновків МСЕК, зазначених у індивідуальній програмі реабілітації інваліда, роботодавець приймає рішення про подальшу трудову діяльність чи звільнення працівника-інваліда.

Після ретельного вивчення та аналізу висновків і рекомендацій МСЕК про умови й характер праці працівника, якому встановлено інвалідність, роботодавець має визначитися з можливістю створення для нього належних умов праці. Оскільки, підбір робочого місця здійснюється переважно в організації, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи (частина друга ст. 18 Закону № 875).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю