Тривалість щорічної відпустки: право на відпочинок має кожен

12837
Тривалість відпусток визначається Законом про відпустки, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Згідно зі статтею 6 Закону про відпустки тривалість щорічної основної відпустки становить  не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

До відома!

Для журналістів термін відпустки — 36 календарних днів (ст. 13 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» від 23.09.1997 № 540/97-ВР).

Збільшення тривалості щорічної основної відпустки та надання відпусток, не передбачених законодавством

Згідно зі статтею 9-1 КЗпП і статтею 69 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, у т. ч.  щорічні додаткові відпустки більшої тривалості, а також інші види відпусток (наприклад, додаткову відпустку за безперервний стаж роботи в організації).

Частина друга статті 4 Закону про відпустки уточнює, що законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток, окрім визначених в Законі про відпустки.

Увага!

Оплата інших видів відпусток, передбачених колективним договором та угодами, трудовим договором, провадиться з прибутку, що залишається в організації після сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету. В установах і організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться в межах бюджетних асигнувань та інших додаткових джерел (частина третя ст. 23 Закону про відпустки)

Обчислення тривалості відпустки, на яку припадають святкові або неробочі дні

Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні кількості днів відпустки, не враховуються.

В Україні святковими та неробочими днями є: 1 січня — Новий рік; 7 січня — Різдво Христове; 8 Березня — Міжнародний жіночий день; 1 і 2 Травня — День міжнародної солідарності трудящих; 9 травня — День Перемоги; 28 червня — День Конституції України; 24 серпня — День незалежності України; Пасха (Великдень); Трійця.

До відома!

Поняття «святковий та неробочий день» слід відрізняти від поняття «вихідний день». Вихідні дні враховуються в термін надання відпустки, як і будь-які інші календарні дні, тому на кількість вихідних днів, що припадають на період відпустки, вона не продовжується.

Приклад

Працівнику надано щорічну основну відпустку на 24 к. д. з 26 квітня 2013 року. Яка тривалість відпустки буде у випадку, якщо на її період припадають три святкові дні 1, 2, 5 (Пасха) і 9 травня? У цьому разі відпустку має бути подовжено на кількість цих днів. Отже, останнім днем відпустки буде 23 травня. Працівник має стати до роботи 24 травня.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення