Відрядження сумісника за основним місцем роботи: оформлюємо правильно

2607
Особа працює у установі за сумісництвом, але його відправляють у робочу поїздку з місця основної праці. Відомо, що можна оформити відпустку на період відрядження сумісника за власний рахунок, але 15 днів відпустки працівник уже використав у поточному році. Які ще можливі варіанти затвердження відсутності робітника за сумісництвом?

Згідно з третім абзацом 14 пункту Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59 встановлено, що саме установа, яка направила робітника у робочу поїздку, оплачує його працю. Якщо одночасно направлено у відрядження працівника основним роботодавцем та з місця роботи за сумісництвом, то відрядження відшкодовується сумісникам на основі їх витрат обома установами, причому вони розподіляються за їх згодою.

Оскільки законодавством не визначено порядок оформлення відсутності працівника за сумісництвом при направленні у відрядження з основного місця праці, він визначається за домовленістю сумісника та роботодавця.

Приклад

Суміснику можна надати відпустку без збереження зарплати, тобто в такому випадку заробітна плата при відрядженні сумісника не буде збережена. Це визначено Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Також можливий варіант увільнення від роботи, написавши заяву про увільнення від роботи без збереження оплати праці на час перебування у робочій поїздці.

Заява про увільнення від роботи без збереження зарплати на час відрядження за основним місцем роботи (скачати

заява на відрядження сумісника

Копія наказу про відрядження засвідчена на місці основного працевлаштування, або довідка з вказанням строку перебування може бути додана до заяви.

Якщо роботодавець згоден, він затверджує наказ про увільнення від праці. В такому випадку неявка особи на робоче місце на підставі наказу фіксується в табелі обліку використання робочого часу літерою «І», що означає — інші причини неявки.

Зверніть увагу, що увільнення від роботи через відрядження зовнішнього сумісника з основного місця роботи не враховується в стаж роботи для отримання права на щорічну відпустку. (ст. 9 Закону України «Про відпустки»).



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення