Компенсація за відрядження у вихідний день: проводимо правильно

9253
Відрядження, яке припадає на вихідний день оплачується відповідно до колективних договорів, які діють в рамках чинного законодавства України. В цьому документі, зазвичай, встановлюються такі важливі речі, як регулювання трудових, виробничих, соціально-економічних відносин, а також оплата праці, пільг та компенсацій, режим роботи та відпочинок працівників.

У колективному договорі, або інших внутрішніх актах, можливе чітке положення, щодо перебування у відрядженні, вибуття або повернення з відрядження у вихідний день. Такі дні підприємством можуть бути визначені, як звичайні робочі. В цьому разі день відрядження, який припадає у вихідний — оплачується як звичайний робочий день.

Відрядження — це від’їзд працівника, для виконання доручень керівництва, яке необхідно здійснити за межами основного робочого місця. Таке доручення може виконуватися як у звичайний робочий день, так і у вихідний та святковий. Відрядження проводиться лише на основі документів, що підтверджує зв’язок мети відрядження з основною діяльністю підприємства.

Але вітчизняне законодавство забороняє керівникам підприємств збільшувати кількість робочих днів для своїх підлеглих на власний розсуд. Тобто, якщо відрядження відбувається у вихідний або святковий день, та колективним договором такий день зазначається як робочий, в такому разі роботодавець зобов’язаний компенсувати працівнику відпочинок у інший день.

Облік днів відрядження у вихідні дні

В більшості випадків керівники підприємств допускають помилку, визначаючи компенсацію за дні відрядження у вихідні як додаткові дні відпочинку. Насправді, компенсація за такі дні відбувається шляхом надання інших днів відпочинку, а не додаткових.

В цьому випадку можливо зазначати чітку дату компенсованого вихідного за допомогою письмового наказу. Але він повинен бути, обов’язково, узгоджений з працівником. У такому випадку пункт наказу повинен бути таким:

«…КВІТЦІ Ярославу Сергійовичу надати інший день відпочинку 25.01.2017, оскільки день прибуття із відрядження припадає на вихідний 21.01.2017.»

Якщо дату іншого дня відпочинку не було узгоджено з працівником до початку відрядження, то у наказі про відрядження бажано зазначати:

«…КВІТЦІ Ярославу Сергійовичу, оскільки день вибуття у відрядження (прибуття із відрядження) припадає на вихідний, визначитися із датою іншого дня відпочинку та погодити її у терміни і в порядку, встановленому Правилами внутрішнього трудового розпорядку.»

Працівник, в свою чергу, після повернення з відрядження повинен надати заяву, про компенсацію вихідного дня, який він був у відрядженні для отримання іншого дня відпочинку. На основі такої заяви роботодавець видає відповідний наказ.

Відмітки у табелі обліку використання робочого часу днів відрядження у вихідний день

Порядок відміток у табелі днів відрядження, які були у вихідні або святкові дні законодавством не регламентується, та може визначатися роботодавцем. Зазвичай порядок відміток таких днів у табелі визначають у локальному нормативному акті, наприклад, у Положенні про облік робочого часу в організації.

Систему надання іншого дня відпочинку необхідно визначати у Правилах внутрішнього трудового розпорядку. Лише цей внутрішній акт регулює трудовий розпорядок на підприємстві. Також в цьому документі необхідно вказати, чи повинен працівник одразу стати до роботи, якщо працівник повернувся з відрядження до закінчення робочого дня.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення