Відпустка у зв’язку з одруженням: підстави надання та строки

5724
Конституцією гарантоване право кожного, хто перебуває у трудових відносинах, на відпочинок. Таке право закріплене в Кодексі законів про працю України та Законі України «Про відпустки». Зокрема, і право на відпуску у зв’язку із одруженням.

Підстави надання відпустки у зв’язку з одруженням

Законодавець, враховуючи життєво важливі події працівників, зокрема вступ у законний шлюб, запровадив із цього приводу можливість додатковий відпочинок, а саме — відпустка у зв’язку з одруженням. Законом не передбачено надання оплачуваної відпусти цього виду.

Відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про відпустки» працівник, що одружується, може гарантовано отримати відпустку без збереження заробітку і роботодавець не вправі відмовити працівникові у наданні такої відпустки. Тривалість такого відпочинку обмежена законом до 10-ти календарних днів.

У колективному договорі підприємства може бути прописане гарантоване надання додаткової відпустки для працівників у разі їх одруження. Але в такому випадку, тривалість відпустки на весілля може визначатися індивідуально на кожному підприємстві.

Стаття 21 Сімейного кодексу України визначає, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до Правил державної реєстрації актів громадянського стану в України , затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

За погодженням з нареченими орган державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час державної реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України .

Отже, підставою отримання відпустки в зв’язку з одруженням слугуватимуть:

  • довідка із органу РАЦС про подання заяви;
  • заява про державну реєстрацію шлюбу.

Відпустка у зв’язку з одруженням оформлюється наказом роботодавця на підставі заяви працівника та довідки органів РАЦС. У довідці має бути зазначена запланована дата шлюбу.

Рішення про надання відпустки керівник організації оформлює у вигляді резолюції на заяві працівника.

Увага: відпустки без збереження заробітної плати не продовжуються у разі тимчасової непрацездатності працівника, а святкові й неробочі дні враховуються у тривалість таких відпусток, як звичайні календарні дні

Строки надання відпустки у зв’язку з одруженням 

Законодавець не встановлює чітких строків надання відпустки у зв’язку з одруженням. На нашу думку, така відпустка може охоплювати певний проміжок часу як перед визначеною датою укладання шлюбу, так і після неї (безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки).

Наприклад, якщо реєстрацію шлюбу призначено на суботу, а працівник бажає використати відпустку після весілля, то цілком правомірним буде надання відпустки з п’ятниці або з найближчого понеділка.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль