text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Відпустка у зв’язку з одруженням: підстави надання та строки

  • 25 січня 2017
  • 19566

Конституцією гарантоване право кожного, хто перебуває у трудових відносинах, на відпочинок. Таке право закріплене в Кодексі законів про працю України та Законі України «Про відпустки». Зокрема, і право на відпуску у зв’язку із одруженням.

Підстави надання відпустки у зв’язку з одруженням

Законодавець, враховуючи життєво важливі події працівників, зокрема вступ у законний шлюб, запровадив із цього приводу можливість додатковий відпочинок, а саме — відпустка у зв’язку з одруженням. Законом не передбачено надання оплачуваної відпусти цього виду.

Відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про відпустки» працівник, що одружується, може гарантовано отримати відпустку без збереження заробітку і роботодавець не вправі відмовити працівникові у наданні такої відпустки. Тривалість такого відпочинку обмежена законом до 10-ти календарних днів.

У колективному договорі підприємства може бути прописане гарантоване надання додаткової відпустки для працівників у разі їх одруження. Але в такому випадку, тривалість відпустки на весілля може визначатися індивідуально на кожному підприємстві.

Стаття 21 Сімейного кодексу України визначає, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до Правил державної реєстрації актів громадянського стану в України , затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

За погодженням з нареченими орган державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час державної реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України .

Отже, підставою отримання відпустки в зв’язку з одруженням слугуватимуть:

  • довідка із органу РАЦС про подання заяви;
  • заява про державну реєстрацію шлюбу.

Відпустка у зв’язку з одруженням оформлюється наказом роботодавця на підставі заяви працівника та довідки органів РАЦС. У довідці має бути зазначена запланована дата шлюбу.

Рішення про надання відпустки керівник організації оформлює у вигляді резолюції на заяві працівника.

Увага: відпустки без збереження заробітної плати не продовжуються у разі тимчасової непрацездатності працівника, а святкові й неробочі дні враховуються у тривалість таких відпусток, як звичайні календарні дні

Строки надання відпустки у зв’язку з одруженням 

Законодавець не встановлює чітких строків надання відпустки у зв’язку з одруженням. На нашу думку, така відпустка може охоплювати певний проміжок часу як перед визначеною датою укладання шлюбу, так і після неї (безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки).

Наприклад, якщо реєстрацію шлюбу призначено на суботу, а працівник бажає використати відпустку після весілля, то цілком правомірним буде надання відпустки з п’ятниці або з найближчого понеділка.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Статті за темою в журналі «Кадровик01»
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся