text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Матеріальна відповідальність головного бухгалтера

  • 25 січня 2017
  • 4755

Бухгалтер, якого щойно взяли на роботу, отримав у користування сейф, комп’ютер, корпоративний мобільний телефон тощо. Чи в такому випадку має бути укладений договір про повну матеріальну відповідальність з головним бухгалтером?

У Кодексі законів про працю України, а саме в ст. 135-1, зазначено, що організація може укладати письмові договори про накладання повної матеріальної відповідальності лише з тими працівниками, котрі досягли 18 років та обіймають посади або виконують такі види робіт, що безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва цінностей, що були їм передані.

Зокрема, на нормативному рівні такі посади і види робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджені постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріатом ВЦРПС «Про затвердження переліку посад і робіт, які заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для збереження, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, а також типового договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність» від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Перелік № 447/24).

І тут слід наголосити на тому, що посада «головний бухгалтер» не входить до ч. І Переліку № 447/24, а в ч. ІІ цього документа перераховані такі види робіт, котрі не відповідають функціональним обов’язкам головного бухгалтера, визначеним у Типовому положенні про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженому постановою Кабміну від 26.01.2011 № 59 та кваліфікаційною характеристикою посади «головний бухгалтер», поданою у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці України від 29.12.2004 № 336.

Отже, укладати договір про повну матеріальну відповідальність з головним бухгалтером організації незаконно.

Однак будь-що повна матеріальна відповідальність головного бухгалтера настає за умов, що встановлені у ст. 134 КЗпП.

Увага!

Матеріальна відповідальність бухгалтера чи менеджера зі збуту не може наставати за дебіторську заборгованість за умови, що договором між суб’єктами господарювання продукція (товари) відпускаються без передоплати

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся