Контракт з директором ТОВ: чи потрібно укладати

3088
Чи є обов’язковою умовою укладання контракту з особою, яку приймають на посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю?

Беручи на роботу особу, котра обійматиме посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ), можна укладати як трудовий договір, так і трудовий контракт.

В Україні відносини, котрі виникають під час організації та провадження господарської діяльності регулює Господарський кодекс (далі – ГК).

Статтею 89 ГК передбачено, що діяльністю господарського товариства, зокрема й ТОВ, управляють безпосередньо органи самого ТОВ і посадові особи. Варто зауважити, що склад і порядок обрання членів органів товариств визначається видом самого товариства. Посадовими особами товариства визнаються голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії (ревізії), якщо передбачена рада товариства (спостережна рада), — голова та члени цієї ради.

Обов’язки посадових осіб обумовлені установчими документами, в нашому конкретному випадку — статутом ТОВ. Також у цьому документі може бути передбачено призначення директора для здійснення керівництва господарської діяльністю.

Призначаючи особу на посаду директора, з ним виникають трудові відносини. У статті 65 ГК зазначено, що коли наймають керівника на роботу, то з ним має бути укладений трудовий договір або контракт. У нього обумовлюють строк, протягом якого особа обійматиме цю посаду, визначають права, обов’язки та відповідальність, умови матеріального забезпечення та звільнення, а також інші умови, які сторони погоджують між собою.

Контракт, як визначено у ч. 3 ст. 21 Кодексу законів про працю України, — це особлива форма трудового договору, в якому такі обставини, як строк дії, права, обов’язки та відповідальність (зокрема матеріальна) сторін, умови матеріальної винагороди за виконану роботу, а також умови організації праці, підстави розірвання договору, зокрема і достроково, можуть бути встановлені на підставі угоди сторін. Однак тут варто наголосити, що сферу застосування контракту регулюють закони України.

Отже, якщо керівництво господарською діяльністю ТОВ здійснює найманий керівник (директор), то з ним варто укласти контракт, позаяк насамперед це становить переважний інтерес і для власника товариства, і для самого найманого керівника. 



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль