Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

  • 30 січня 2017
  • 20442

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням щодо встановлення індивідуального графіка роботи для нього (раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви). При цьому працівник повинен аргументувати своє бажання поважними причинами.

Вимоги щодо обгрунтування обставин, які викликають необхідність індивідуального графіка, законодавство не містить. Тому працівник повинен сам це довести. Поважними причинами можуть бути — сімейні обов’язки, стан здоров’я тощо. У такому випадку роботодавець, швидше за все, поставиться до нього з розумінням.

При цьому жоден роботодавець не зобов’язаний «підлаштовувати» виробничий процес під працівника (окрім випадків, прямо передбачених законодавством, як то: встановлення неповного робочого дня вагітним, жінкам, які мають дітей віком до 14 років, інвалідам тощо (ст. 56 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП); створення для інвалідів пільгових умов праці відповідно до медичних висновків (ст. 172 КЗпП ) та ін.).

Отже, за відсутності законодавчих підстав для встановлення пільгових умов праці роботодавець вирішує питання щодо зменшення тривалості перерви, зміни часу початку або закінчення роботи працівника, враховуючи специфіку організації праці.

Відмовити роботодавець може з причин як виробничого характеру (наприклад, необхідно, аби працівник перебував на робочому місці саме у години, визначені правилами внутрішнього трудового розпорядку), так і організаційного (зокрема, якщо неможливо контролювати фактичний час використання працівником «індивідуальної» перерви).

Роботодавець може відмовити працівнику і з інших причин, наприклад, якщо вважатиме, що встановлення індивідуального графіка роботи одному з працівників призведе до погіршення трудової дисципліни в структурному підрозділі.

Якщо роботодавець вважатиме, що встановлення індивідуального графіка окремому працівнику не призведе до негативних наслідків для організації, а навпаки, поліпшить працездатність працівника та його лояльність, він вправі задовольнити прохання працівника, про що видається наказ.

Зразок наказу про встановлення індивідуального графіка (скачати)

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

З наказом слід ознайомити працівника, його безпосереднього керівника, табельника та інших «зацікавлених» працівників організації (наприклад, працівників, які контролюють пропускний режим в організації).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю